Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • kk_macha

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua am si eu un opel signum 2,2 dti din 2003 cu o problema destul de sacaitoare si de grava.sa intamplat exact asa....am observat ca am pedala de frana mai moale ca de obicei si am franat brusc de a intrat abs si m'am oprit pe loc, dupa care am vrut sa plec si am observat ca roata dreapta fata este blocata si nu pot pleca de pe loc....dupa ce am calcat frana de inca 2...3 ori sa deblocat...a doua zii am dat roata jos am dat etrierul jos am apasat frana pana a iesit pistonasul la maxim si se vedea cu ochiul liber cum se retrage singur un pic inauntru ...am dat cu vaselina spray putin pe pistonas si neavand presa sa il bag la loc am dat drumu la surubu de purjare si l'am impins cu 2 leviere...am facut aceeasi operatiune si la roata stanga fata si de atunci nu mai am frane deloc...va rog sa ma ajutati care ati mai avut aceasta problema
  • florin38

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Paí a tras aer , trebuie facuta aerisirea, nu era necesar sa deschizi circuitu pe la surub, doar trebuia sa scoti capacul de la vasul de lichid ca sa poti impinge pistonasul. Ai grija sa nu scada nivelul sí sa traga aer si la ambreiaj
  • kk_macha

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am facut aerisire in x si pe roata drapta fata si stanga spate vine foarte putin lichid si fara aer...iar pe roata stanga fata si drapta spate vine normal
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Posibil sa ai vrei furtun busit sau tevile infundate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR