Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • killer10

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara domnilor am si eu o problema sa ii zicem grava zic eu .... ieri ma gandeam ia sa verific putin uleiul sa vad daca mai este destul si cand deschid capota mi-a sarit direct in ochi vasul de expansiune unde intra angitelu si surpriza era negru... adica la fund se vedea antigelu si la suprafata era ulei... bine nu are chiar asa mult tare dar care e problema

1. garnitura de la chiloasa eu zic totusi ca nu are cum sa fie
2. eu cred 100% ca este bulita membrana la radiatoru de racire la ulei ... am gasit pe net ca se poate anula termoflotu poate sa imi zica si mie cineva cum ca nu stiu exact cum trebuie inverstate furtunele alea? ca am dat deja comanda de termoflot si vreau sa mai merg cu masina cateva zile pana ajunge termoflotu ca ajunge abia pe miercuri cred... Sad
3. Cu ce as putea cel mai simplu sa curat instalatia cu se solutie exista ceva mai special care curata ? am citit pe net ca se poate si cu otet da cum sa bag otet ca ii bulesc radiatoru ca e din aluminiu
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu am folosit apa cu detergent lichid automat si apoi am tot schimbat apa de cateva ori
  • killer10

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
si tot asa ai avut bulit termoflotu nu Smile in nici un caz chiluasa nu Very Happy ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR