Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • cristianseen

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Simptome:
Salut am achizitionat de o luna un opel zafira b an fabricatie 2006 pana acum a mers impecabil dar dintr-o data am constat ca ceasurile din bord nu mai indica nimic si nici avarile nu functioneaza am fost la un electrician a verificat sigurantele si m-a indrumat catre un service acolo mi-a picat si inchidrerea centralizata cei de acolo au facut aceiasi verificare de sigurante si mi-au zis ca nu stiu cauza si nici nu pot pune testerul pe masina deoarece nu functioneaza inchiderea . ma puteti ajuta ?

Cod(uri) eroare:
----
Model: Zafira
An fabricatie: 2006
Cod motor:
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Crezi cã datã deschizi mai multe topicuri cu problema ta, primești un rãspuns mai rapid?
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cristianseen a scris: mi-au zis ca nu stiu cauza si nici nu pot pune testerul pe masina deoarece nu functioneaza inchiderea:
Inchiderea poate sa nu existe pe masina,asta nu inseamna ca nu se poate testa o masina din aceasta cauza. Va trebui sa gasesti persoana in stare a descoperi cauzele lipsei de comunicare intre anumite calculatoare si chiar pe diagnoza...,nu toate service-urile au personal pregatit pentru asa ceva,nu mai vorbim de dotare...!
  • TCalinScridon

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Bunã ai rezolvat problema cu bordul la opel zafira B 2006? Eu tocmai am pãțit-o și habar nu am ce trebuie sai fac. Ma poți ajuta?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR