Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • motzo

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,

am facut ieri revizia anuala la masina si am cerut si verificarea instalatiei de AC, mi se parea ca baga rece destul de greu. Rezultatul a fost unul nasol, compresorul e aproape mort si mi-au recomandat inlocuirea lui.
Stie cineva daca se poate repara tinand cont ca pretul unuia nou e destul de mare? Sau stiti vreo firma care livreaza compresoare reconditionate cu predarea celui defect la schimb? La dezmembrari banuiesc ca e greu de gasit unul cat de cat functional, pe o masina cu putini km.

Multumesc de ajutor!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu prea ti-as recomanda dezmembrarile, e loterie daca nu stii precis ca este perfect functional sau daca nu ai incredere neconditonata in cel ce ti-l vinde ... restul sunt povesti!
Reconditionarea e cu cantec: nu orice compresor se reconditioneaza (nu se gasesc piese de schimb), cine reconditioneaza (foarte putini) nu (prea) da garantie(n-am auzit pe nimeni s-o faca)...
Varianta maligna ar fi nou sau reconditionat de fabrica(eventual cu piesa veche la schimb), astea se pot rezolva la un magazin de piese auto serios. Partea proasta, in cazul asta (vorbesc la general, nu in cazul masinii tale), e ca preturile sunt cam la fel, uneori cele reconditionate fiind chiar mai scumpe ca cele noi ... Surprised Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR