Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
valiaviator a scris:Eu am luat doar pentru fatã, de pe rãdãcinipieseauto:.
De prelatã sunt multumit, se aseazã foarte bine pe masinã si îsi face treaba când e folositã (cam rar, ce-i drept). Din pãcate nu mai am nicio informatie despre vânzãtor!


Le-am dat mail celor de la Radacini, mai jos ofeta lor pe seriea de sasiu:
"La aceasta serie de sasiu doar pentru fata – set fata ( dreapta + stanga ) - ornamente prag fata – 13318264 – stoc – LA 120.62 LEI"

Este un alt cod fata de ce mi-ai dat tu.
Skip ads

  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Cumpãrate dupã km100.ro. La un preț de 60lei.Bune calitativ doar puse cu grijã sã nu prinda bule de aer.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:
valiaviator a scris:Eu am luat doar pentru fatã, de pe rãdãcinipieseauto:.
De prelatã sunt multumit, se aseazã foarte bine pe masinã si îsi face treaba când e folositã (cam rar, ce-i drept). Din pãcate nu mai am nicio informatie despre vânzãtor!


Le-am dat mail celor de la Radacini, mai jos ofeta lor pe seriea de sasiu:
"La aceasta serie de sasiu doar pentru fata – set fata ( dreapta + stanga ) - ornamente prag fata – 13318264 – stoc – LA 120.62 LEI"

Este un alt cod fata de ce mi-ai dat tu.


Ce treaba are seria de sasiu cu ornamentele de prag? Confused
https://www.opel-accessories...r_Design/13466724
https://opel.7zap.com/en/car/p12/q/1/1-0/
Eu le-am cumparat de la GTT - ultimele din vitrina...........
https://www.clubopel.com/vie...ighlight=#1967778
  • valiaviator

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:
Este un alt cod fata de ce mi-ai dat tu.

Dar este acelasi produs!
Skip ads

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
multumesc Vali, voi da si eu comanda.
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Stiu ca sa m.ai vorbit dar o singurã nelãmurire am.Azi am cumpãrat o cearã.Ma intereseazã sã dau 2 straturi.Dar nu stiu cat trebuie sa astept între reprize sã zic așa..Masina sã fie curatã.decontaminata,Rece...c.am astea sunt indicațiile.In rest nik pe instrucțiuni.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Aplica doar un strat.
Intinde-l bine si lustruieste imediat.
Aplici pe portiuni mici: 1/2 din element.
Nu are rost doua, m-am convins.
Primul adera la lac, al doilea doar ingroasa stratul si se va lua de pe masina ca un praf, cand este atins......
  • Virinel

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare si bine v-am regasit.
Dupa o absenta de 4 ani m-am reantors la Opel prin achizitia unui Astra J sport tourer.
Acum cateva zile ma uitam pe Aliexpress dupa ceva led-uri de interior si am dat peste o navigatie cu Android, mai exact cea din link-ul: https://www.aliexpress.com/i.../32856863895.html

Oare exista pe forum careva care sa isi fi montat asa ceva sau macar ceva similar pe J si care sa imi poata impartasi din experienta?

Multumesc anticipat.
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Virinel, intra pe grupul de pe fb si vezi ca este acolo un baiat, parca Barbulescu, priceput cam la tot ce inseamna parte electrica/electronica. Sigur a montat si navigatii cu Android...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
a folosit cineva senzori presiune roti aftermarket?
cei GM au un pret prohibitiv (280 lei bucata, mai scump decat o janta de otel) si nu am de gand sa-mi pun pe rotile de iarna la pretul asta.
insa am gasit aftermarket la pretul de 130-150 lei bucata si parca ar merge la pretul asta...
am gasit unii chipurile pentru Renault care cica ar merge pe astra j la un pret si mai bun, de 63 de lei...
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Am gasit un palasolar la chinezi, ce parare aveti: link
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Anti Snow Frost Ice Shield Car Windscreen Cover Auto Sun Cover Dust Protector Universal 150*70cm Car Windshield Shade
http://s.aliexpress.com/VjAFriu2?fromSns=Copy to Clipboard. Asta urmeazã sã îmi vinã.La magazinele frecventate de mine nu am gãsit nik sã îmi placã.Ala pot sã îl folosesc si iarna si vara..App ,mi se pare mic parasolarul de sus.din link..Sirc
Skip ads

  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Am gasit un palasolar la chinezi, ce parare aveti: link


super misto. daca dai comanda vreau si eu unul pe rosu.

SCristian a scris:Anti Snow Frost Ice Shield Car Windscreen Cover Auto Sun Cover Dust Protector Universal 150*70cm Car Windshield Shade
http://s.aliexpress.com/VjAFriu2?fromSns=Copy to Clipboard. Asta urmeazã sã îmi vinã.La magazinele frecventate de mine nu am gãsit nik sã îmi placã.Ala pot sã îl folosesc si iarna si vara..App ,mi se pare mic parasolarul de sus.din link..Sirc


asta merge daca stai la casa sau parchezi masina intr-o zona mai ferita, altfel ti-l vor fura cu prima ocaziel.
ptr iarna recomand o banala folie de plastic mai groasa, de genul celor folosite cand acoperi piese de mobilier atunci cand zugravesti. se gaseste folie din aceasta la metru la magazilele de bricolaj.


Ultima modificare facuta de xxl_cm la Mar 19 Jun, 2018 4:35 pm
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
SCristian a scris:Anti Snow Frost Ice Shield Car Windscreen Cover Auto Sun Cover Dust Protector Universal 150*70cm Car Windshield Shade
http://s.aliexpress.com/VjAFriu2?fromSns=Copy to Clipboard. Asta urmeazã sã îmi vinã.La magazinele frecventate de mine nu am gãsit nik sã îmi placã.Ala pot sã îl folosesc si iarna si vara..App ,mi se pare mic parasolarul de sus.din link..Sirc


Daca bagi masina in curte si n-ai garaj, este bun. Daca o tii in strada, ramai fara el...
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
@SCristian nu cred ca este mic (Length:130cm; Width:70cm), voi masura parbrizul si voi vedea, avantajul este ca este din carton fata de restul.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
ca tot s-a vorbit de covorase, eu am luat urmatorul set de covorase marca Petex:
https://www.epiesa.ro/set-co...a-j-acc-7130.html
covorasele sunt din cauciuc cu o margine de 1-1.5 cm si au venit inclusiv cu clipsurile de prindere in podea. practic doar le-am scos din suport, le-am pus pe masina si le-am clipsat in podea.

exact acelasi tip de covorase am avut si la vechea masina si dupa 10 ani inca sunt in stare buna. s-a rupt putin la o margine cel de la sofer, dar asta e uzura normala. iarna retine bine mizeria si umezeala, dar trebuie sa scuturi putin picioarele inainte de a te urca in masina.
daca aveti copii mici recomand sa cumparati direct setul tavita, ptr ca acestea luate de mine nu acopera foarte bine podeaua in spate.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu am luat tavita la ambele masini si sunt foarte multumit...
am scapat in vectra din greseala o sticla cu apa fara dop la picioarele pasagerului din spate, si pana sa o ridic a curs vreun litru din ea...
nici macar nu s-a umezit mocheta...
evident, am scos apa cu un burete si am stors afara, probabil daca incercam sa scot tavita de acolo flescaiam si mocheta...
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am gasit parasolar auto 150x70 cm la auchan cotroceni la reducere la 7 lei. parasolarul e destul de gros si pare a fi ok calitativ.
de asemenea am gasit si parasolar 140x70 cu lamelele cartonate si pe o fata avea aluminiu, dar pretul era de 19 lei.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Eu am comandat asa ceva: https://www.emag.ro/produs-p..._confirmation&,nu stiu cat de eficienta este dar sa incerc am zis ! Mai are cineva in dotare produsul ? Rolling Eyes Smile
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mosudan, sa ne spui si noua ce rezultate obtii.
Ce culoare ai masina?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR