Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Lexandrei, tot bonus am primit si eu garantia, Di Bas Fundeni Smile
Skip ads

  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si mai ce? 🤔 felicitari!
  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Ma uit la voi si turbez, toti primiti ceva gratis si eu primesc mielul cu o nara la toate reprezentantele Smile
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Pai negociaza cu ei la sange! Nu-i lasa.
Skip ads

  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
La spartul targului nu prea mai ai ce negocia...asteapta urmatoarea rabla sau uita te la alte marci.
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Moli, CASCO acopera tot ce tine de distrugeri. Calamitati naturale, furt, incendiu, vandalism.
Eu l-am facut inca dinainte cu o zi sa primesc masina pe baza seriei de sasiu si a costat aprox 2000 lei pe un an, valoarea asigurata 13660E. Fiind client fidel, de 9 ani, brokerul mi-a facut o mega oferta, 3 ani de zile masina va fi asigurata la valoarea initiala😁, cu conditia sa reinnoiesc in fiecare an asigurarea la el.
Garantia extinsa, e alta mancare de peste, ea se adauga la cea de 2 ani standard a masinii,avand in total 5 ani fara griji, contra sumei de aprox 1200 lei.
Garantia se refera la remedierea oricarei probleme mecanice sau electrice in reprezentanta, fara nici un cost.
Ai 8 luni de zile sau 10.000 km dupa achizitia Bombonicii ca sa te gandesti daca platesti cei 1200 lei si sa stai 5 ani fara griji.
Eu in maxim 2 luni o sa fac acesta prelungire, pentru ca voi fi fortat de nr de kilometrii si chiar nu vreau sa ratez asa ocazie😊


Multumesc ,pai mai convins ii fac si 3 pe langa la Bombonica prelungire Smile casco saptamana viitoare ii fac Smile

Multumesc PEmil .
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
lexandrei10 a scris:Si mai ce? 🤔 felicitari!


volanul incalzit, initial mi-am ales doar scaune si mi-au adugat bonus si volanul incalzit, cam atat, restu cred ca le avem toti: covorase, pachetul legislativ si inscrierea.
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Tot e bine. 👍
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Eu l-am facut inca dinainte cu o zi sa primesc masina pe baza seriei de sasiu si a costat aprox 2000 lei pe un an, valoarea asigurata 13660E. Fiind client fidel, de 9 ani, brokerul mi-a facut o mega oferta, 3 ani de zile masina va fi asigurata la valoarea initiala😁, cu conditia sa reinnoiesc in fiecare an asigurarea la el.

Cosmin, vrei sa spui ca 3 ani de zile masina va fi asigurata tot la 13660euro? Orice asigurator aplica niste coeficienti de uzura dupa fiecare an de exploatare, care depind de starea de intretinere a masinii si de km parcursi... iar dupa 3 ani vechime acesti coeficienti pot ajunge intre 20-45%, deci valoarea despagubirii in cazul unui accident/dauna totala nu va depasi suma de nou corectata cu acesti coeficienti. Deci te poti trezi, Doamne fereste, ca dupa 3 ani sa ai o dauna iar asiguratorul sa te despagubeasca cel mult la valoarea corectata cu coeficientii de uzura, iar tu vei plati o prima de asigurare raportata la valoarea de nou a masinii... deci, avantaj ei!
In general, se stabileste o cota de prima, sa zicem 4%. Acesti 4% din valoarea masinii ii vei plati anual, numai ca valoarea masinii scade odata cu timpul, deci in anii 2,3,4 etc vei plati acesti 4% raportati la noua valoare a masinii!
Daca ei iti pastreaza 3 ani suma asigurata, atunci tu dupa 3 ani si 200.000km rulati o poti da in dauna totala, iti iei cei 13660euro si iti cumperi alta noua!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da, Clau, exact asa! Nu inseamna ca o sa fac acest lucru(dauna intentionat), dar intr-adevar in 3 ani va ramane la aceeasi valoare asigurata, cu conditia ca in acesti 3 ani sa raman la aceeasi firma si broker, lucru pe care il voi face 100% 🤗
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si daca ai incidente, ramane aceeasi polita? Nu cred asta...
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Nu are legatura garantia extinsa cu valoarea asigurata. La ultima se aplica coeficientii de depreciere. Vei vedea cum scade valoarea asigurata.
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Da, Clau, exact asa! Nu inseamna ca o sa fac acest lucru(dauna intentionat), dar intr-adevar in 3 ani va ramane la aceeasi valoare asigurata, cu conditia ca in acesti 3 ani sa raman la aceeasi firma si broker, lucru pe care il voi face 100% 🤗

Eu nu iti spun ca vei face dauna intentionat, dar sa zicem ca se intampla... ceea ce nu iti doresc. Tu crezi ca ei iti vor da dupa 3 ani valoarea de nou a masinii ca despagubire? Iar tu in acest timp vei plati o prima de asigurare la valoarea de nou... deci in anii 2,3,4 vei plati mai mult decat face masina... aici e smecheria.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da oameni buni, nu vb baliverne.. stiu ce am asigurat doar..
O sa ma interesez legat de daunele minore, daca imi va scadea valoarea asigurata sau nu si va dau de stire..
Iar garantia extinsa n-are nici o legatura cu casco


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Dum 23 Jul, 2017 10:43 pm
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Sper sa ti si convina...in afara de dauna totala, cu restul iesi in minus.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
nu conteazã valoarea asigurata. citește condițiile casco de acordare a despãgubirii pt dauna totala. o sa gãsești diferente. praf aruncat in ochi cu valoarea asigurata. plus ca suma va fi mai mica decât valoarea de piațã. nu cu mult...dar mai mica
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salutare oameni buni! Sunt posesorul unui Astra sedan 1.4.140 cp. de 3 luni.
Din pacate, un tolomac aseara m-a lovit in spate...amiabila etc.
Masina fiind in garantie o pot repara doar la reprezentate Opel sau in orice service care are decontare directa cu firma de asigurari a vinovatului?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Explor, repar-o la dealer pentru pastrarea garantiei. Chiar iti recomand sa cauti cel mai bun service de dealer, oricum cval. reparatiei nu te intereseaza pe tine, ci doar ciubucul si timpul pierdut...
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Emil iti dai seama ca sunt plin de draci...de luni intru in concediu! Divort scrie pe mine!
O recomandare de service?
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Emil iti dai seama ca sunt plin de draci...de luni intru in concediu! Divort scrie pe mine!
O recomandare de service?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR