Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
kmihaik a scris:
Care producatori?
Doresc exemple.

Eu nici acum nu am inteles ce vrei de fapt tu.
Pana mai ieri credeam ca ai o problema tehnica, am recitit postul si vad ca nemultumirea ta este generala.
Colegii ti-au explicat clar ca daca in gura de evacuare a aerului ai masurat intre 7 si 15 grade C, AC-ul si implicit freonul isi fac treaba.
Eu unul nu am pus termometrul pe racire pentru ca vad clima raceste atat cat trebuie. Poate peste o vreme o sa constat si eu ca nu functioneaza cum trebuie, atunci am sa fug la service sa-l verifice...
Tu de fapt ai o problema cu AC-ul, cu tipul de freon sau cu Opel si GM, la modul general, ca nu mai inteleg?!

Suntem o mana de oameni aici, ca si tine posesori sau viitori posesori, si incercam sa ne familiarizam cu anumite aspecte legate de J-ul in discutie. Noi nu avem solutii la problemele omenirii, noi doar ne bagam un pic in seama si uneori ne mai dam cu parerea...
Skip ads

  • kmihaik

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Scuze, nu am fost destul de clar...
Eu am doua probleme:
- nu sunt multumit de sistemul AC
- in urma investigatiilor facute asupra functionarii climei a aparut problema a doua cu freonul ( pentru a va convinge intrebati despre acest freon la firme specializate, care se ocupa doar de clime auto )
Am mai gasit: https://forum.softpedia.com/...rific-inflamabil/
Va multumesc pentru interes!
  • kmihaik

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Mai am o intrebare: de unde pot cumpara un parasolar mare, pentru fata - Opel Astra J?
Are o anumita denumire?
Va multumesc!
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
kmihaik a scris:Scuze, nu am fost destul de clar...
Eu am doua probleme:
- nu sunt multumit de sistemul AC
- in urma investigatiilor facute asupra functionarii climei a aparut problema a doua cu freonul ( pentru a va convinge intrebati despre acest freon la firme specializate, care se ocupa doar de clime auto )
Am mai gasit: https://forum.softpedia.com/...rific-inflamabil/
Va multumesc pentru interes!

As avea o întrebare. Te-ai dat cu mașina înainte sã o achiziționezi? Era perfect daca gãseai la drive-test una cu ac manual. Te scutea de eventualele nemulțumiri ulterioare.
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
kmihaik, asa ceva caut si eu, dar probabil ni-l vom face singuri, lipind 2 parasolare mai mici...
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
kmihaik a scris:Scuze, nu am fost destul de clar...
Eu am doua probleme:
- nu sunt multumit de sistemul AC
- in urma investigatiilor facute asupra functionarii climei a aparut problema a doua cu freonul ( pentru a va convinge intrebati despre acest freon la firme specializate, care se ocupa doar de clime auto )
Am mai gasit: https://forum.softpedia.com/...rific-inflamabil/
Va multumesc pentru interes!


Eu cred ca discutam discuții despre acel scandal care a fost în 2013..nu cred ca în acești 4 ani de când firmele folosesc acest tip de gaz sa fi fost oficializat vreun caz de incendiu pe auto la client...asa sunt eu mai necredincios....dar dacã vrei sa mergi la extrem ca și soluție este schimbarea agentului de rãcire. ...mergi la service specializat și pune problema schimbãrii freon ului din fabrica cu alt tip. ..ar trebui sa fie fãrã probleme aceasta schimbare...ca și costuri estimez la 150 ron aceasta lucrare...
  • kmihaik

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Autoturismul a fost cumparat in luna dec. 2016, nu se putea incerca AC-ul, era frig afara. Eu mai detin un Opel Astra si sunt foarte multumit de el. Am considerat caci Opel este o marca buna de autoturisme care imi satisface cerintele. Nu am pretentii la marci auto din clase superioare, dar cred ca m-a dezamagit acest autoturism.
Va multumesc pentru interes!
Doresc sa inchid acest topic, dar nu stiu cum. Ce trebuie sa fac?
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Anul trecut prin vara a fost o campanie gratuita de verificare si igienizare a instalatiei de AC si din intamplare cand am fost la revizie am fost intrebat daca vreau sa o fac si am zis ca da. Din cate imi aduc aminte, temperatura masurata la gura de ventilatie cu climatizarea setata la minimum, era undeva intre 6.5 si 7 grade, iar cu climatizarea setata pe 22-24 grade baga in jur de 10-14 grade. Mi-au spus ca e destul de bine si am plecat multumit pentru ca ma impac destul de bine cu caldura si de obicei setez temperatura intre 21 si 24 de grade.

Eu n-am inteles cand ai spus ca ai masurat temperatura la gura de ventilatie intre 7 si 15 grade, adica iti fluctua temperatura desi tu o setasei pe minimum sau cand te jucai cu butonul de temperatura fluctua si ea? Asa cum s-a mai spus o temperatura de 7 grade e destul de buna.
  • kmihaik

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2017

  • Mesaj Privat

  • kmihaik

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am atasat foto cu codul parasolarului care este ok si l-am cumparat din P-ta Dbovita din Tisoara, cu 10 lei
  • kmihaik

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cam asa arata :
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR