Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
all4u a scris:Gunoaiele.
Cei care au copii stiu cate se pot aduna in masina, dupa un drum chiar de cateva minute... Pungi, cutii, sticle, ambalaje... Toate au ajuns rapid la gunoi.
Am ales ca optiuni cotiera spate si spatiul de depozitare sub scaunul pasagerului. Pentru familistii cu copii, fac toti banii la drum. Nu intru acum in detalii...


Dar de ce sa nu intri in detalii?
Ia intra putin in detalii, ca si eu am optiunea asta, la cerinta expresa a fiica-mii : "Tati, daca nu o sa aiba cotiera si in spate, eu n-o sa urc in masina!".
Skip ads

  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am si eu punte... 😂
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:+1 all4u, si eu m-am obisnuit cu s/s, tot timpul il las activ.


Sirc, spuneai ca vei face o prezentare a masinii ...
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Sirc a uitat de noi , conduce bijuteria Smile

Multumesc all4you pentru prezentare , foarte foarte buna , am citit si invatat multe chesti interesante .
Iti doresc multi km la bord fara probleme si incidente .

Din ce mi-a spua mie Francisc ( consultantul) toate cele cu s/s vor veni cu watt , datorita normelor de poluare , pana acum nu l-am crezut dar se pare ca a avut inca o data dreptate .Chiar stie de toate .
Skip ads

  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Voi incerca eu sa fac o prezentare luni, dar nu stiu exact cum ar fi bine sa fac, astfel incat sa cuprind cat mai mult.. de scris, eu zic ca am scris destul de mult despre orice aspect legat de masina, chiar daca nu am deschis un topic separat.
E ok daca fac un video in care prezint masina interior-exterior + comportamentul ei in mers ?(asta in caz ca gasesc cameraman, daca nu o sa prind telefonul intre scaun si tetiera)
Sunt deschis la orice propuneri.. (auto, excl topspeed si 0-100 ca e in rodaj Smile)) )


Asteptam prezentarea ,sa nu uiti Smile
Nu ai suport pentru telefon si il pui invers Smile
Stii cum este cand este un video , alta treaba bro ,sau cum ar zice un coleg " alta mancare de peste " ( scuze pentru gluma )
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Scuze baieti, dar chiar nu prea am avut timp, sunt ocupat cu serviciul Sad am facut doar 130 de km pana in acest moment doar in oras.
O impresie generala pana acuma este ca isi merita toti banii, imi place cum se conduce, este foarte confortabila si pentru sofer cat si pentru pasageri.
Referitor la consum inca nu am scazut sub 11, am mers numai la orele de varf in Bucuresti, cu AC on, sunt curios cum va fii cand voi iesi din Bucuresti.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
MOli23 a scris:
Cosmin95 a scris:Voi incerca eu sa fac o prezentare luni, dar nu stiu exact cum ar fi bine sa fac, astfel incat sa cuprind cat mai mult.. de scris, eu zic ca am scris destul de mult despre orice aspect legat de masina, chiar daca nu am deschis un topic separat.
E ok daca fac un video in care prezint masina interior-exterior + comportamentul ei in mers ?(asta in caz ca gasesc cameraman, daca nu o sa prind telefonul intre scaun si tetiera)
Sunt deschis la orice propuneri.. (auto, excl topspeed si 0-100 ca e in rodaj Smile)) )


Asteptam prezentarea ,sa nu uiti Smile
Nu ai suport pentru telefon si il pui invers Smile
Stii cum este cand este un video , alta treaba bro ,sau cum ar zice un coleg " alta mancare de peste " ( scuze pentru gluma )

Da, deja lucrez la video, incerc sa-l fac cat mai profi😉 din pacate in Romania nu este decat George Buhnici care a facut review acestei masini si ala pe fuga..
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Ok Cosmin ,asteptam Smile
Pai Buhnici e platit ,oricum nu se pune Very Happy el zice de CaCaptur ca e fain si buna ,mai ca o cumparam daca nu ma interesam mai mult .... Ma tepuia Georgica Smile
Skip ads

  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Review ul e facut la aparitie...a trecut cv timp...ca sa nu fie subiectiv ar trebui facut de cineva care nu detine masina.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cand ati luat masina, vi s-a inmanat si asa ceva:

"Cartela Car Pass
Cartela Car Pass conþine date relevante pentru siguranþa autovehiculului, impunându-se de aceea pãstrarea acesteia într-un loc sigur.
Când autovehiculul este dus la un atelier service, datele autovehiculului sunt necesare pentru executarea anumitor operaþiuni."

Asta inseamna ca atunci cand pleci in concediu, pentru ca nu stii ce se poate intampla, trebuie sa iei si aceasta "Car Pass" cu tine?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da, Emil. E in mapa masinii, pe coperta din fata, interior.
Eu am poza in telefon
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
In principiu cand umbli pe softul masinii e bine sa ai -un cod la tn -altfel nu pot avea acces...dar cum a zis si Cosmin, ii faci o poza si o ai cu tn. Pentru lucrari obisnuite in service nu este necesar car pass ul.
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Ok, buna ideea cu poza, multumesc.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Emil..a venit masina? Car pasul respectiv se da de multi ani...aveam si in 2007
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu Bogdan, nu a venit.
La Logan, in 2005, nu mi-a dat nici un car pass. Era scris codul de la radio pe unul din manualele primite, atat. Alte coduri nu am avut atunci.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu la vectra am codul de securitate scris pe cartea de service din Olanda (unde a mers primii 4 ani masina).
am si cartonelul ala mic dar nu e scris carpass-ul pe el (e loc liber la patratica respectiva)...


Ultima modificare facuta de jgyprime la Lun 24 Jul, 2017 11:10 am
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Opel ofera CarPass "de cand se stie" . Am vazut si la un Astra G din 2001 aceste date..

Da Jgyprime, si la mine era la fel scris la Vectra..
  • adidom

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare, ce inseamna "fara inscriptionare motorizare" si "Sigla ecoFLEX Fãrã inscripþionare motorizare" care costa fiecare cate 10 euro?

Imi dispar de pe masina sigla opel, astra si turbo?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Mi se pare ca se aplica doar pt diesel.
In loc de cdti va scrie ecoflex
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
Dar de ce sa nu intri in detalii?
Ia intra putin in detalii, ca si eu am optiunea asta, la cerinta expresa a fiica-mii : "Tati, daca nu o sa aiba cotiera si in spate, eu n-o sa urc in masina!".

Dragilor, motivul pentru care am ales cotiera spate tine doar de confort. Confortul pasagerilor.
Merg destul de mult (cu masina de servicu) ca pasager pe bancheta din spate. Mereu ai cateva lucruri la indemana, pe care le las de obicei pe bancheta si care, la fiecare curba, le adun de pe jos...
Baiatul meu (care e destul de mare, 14 ani) si sotia, in momentul cand stau in spate (sau fata) au tendinta de a lasa pe unde apuca tot ce au in mana (chei, telefoane, incarcatoare, tablete...).
Ca pasager in spate, faptul ca poti sa-ti odihnesti cotul pe o tetiera moale, faptul ca ai unde sa lasi telefonul sau tableta este un plus care a venit odata cu o masina noua si buna...
Nu mai spun ca opritul la McDrive este o conditie la fiecare deplasare mai mare. Aici cele doua repere isi dovedesc din plin utilitatea... Wink
Puse in balanta, apare necesitatea unui minim de confort si pentru pasageri. De aceea pentru mine coteira spate si scaunul depozitare pasager a devenit un "must have" .
Sunt putine modele de masini (din gama de preturi cu Astra) care ofera aceste facitilitati, si pentru mine a fost unul din elementele hotaratoare in momentul cand am ales masina.
Am putin km acum, dar am gasit ca "ocupanti permanenti" pentru sertarul de la scaunul pasagerului, pachetul de servetele umede si minim o sticla de apa, iar in spate castile si bateria externa de la telefonul baiatului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR