Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut, urmeaza sa achizitionez un opel astra j sedan, motorul 1.4 turbo 140 cp. Pretul de catalog este 16,700 euro dar imi ofera un discount de 4690 euro. Urmeaza sa o cumpar prin leasing. Ca dotari principale sunt: 4 geamuri electrice, start stop, ac, ic, radio cd cu 6 difuzoare, airbaguri laterale, cortina etc,bluetooth, computer bord, pilot automat. Este prima data cand cumpar o masina noua asa ca nu stiu exact cum sta treaba cu negocierea cu dealerul, as putea sa negociez sa mi mai adauge ceva extraoptiuni? Senzor parcare, cotiera sau ceva de genul? Daca da, cum ar trebui sa procedez? Am vazut la un coleg la un forum tot pe tema opelului 1,4 turbo si era mult mai dotat decat ce oferta am primit eu ( clima, senzori ploiaie, parcare, cotiera etc). Multumesc!
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salut, de unde esti? Daca esti din Bucuresti cu siguranta mai poti scoate ceva pe langa una dintre astea: covorase cauciuc, senzori parcare AM, scut AM, alarma AM.
16700? Nu cumva e 16630 fara s/s si 16900 cu s/s? Cred ca ar trebui sa te orientezi catre motorul cu s/s la care mai poti scade aproximativ 1450E tichetul rabla.
Dupa cum vezi pe site ul opel masina pleaca de la 10860E (varianta cu s/s) cu tva si prima de casare incluse. Un pret mai mic il poti obtine doar daca dealer ul vrea sa scada din profitul lui, in tara mai greu in Bucuresti fiind concurenta mare (7 reprezentante) poti obtine.
  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
E versiunea cu s/s, 16.695 mai exact costa. O iau in leasing si nu merge cu tichetup rabla. Sunt din Ploiești. Fara tichet ma costa 12.195 euro. Si cum se procedeaza sa vad daca pot sa mai scot ceva? Macar senzori de parcare sau cotiera..
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Trimite mail uri la reprezentatele din Bucuresti cu configuratia dorita (in special celor de la radacini de pe bd. Timisoara), vezi ce ti pot oferi urmand sa te duci cu oferta primita.
Skip ads

  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Mersi, asa o sa fac.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Popescu...dar e mai convenabil in leasing decat un imprumut de la banca?
  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
La leasing am dobanda 0, singura chestie e ca platesc casco obligatoriu. Platesc 800 lei cu tot cu casco, pe 5 ani cu avans 5000 euro. La împrumut bancar eram mult mai dezavantajat.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Eu zic sa ceri desfasurator la leasing. Nu vei avea asa de multe avantaje precum zici.
Skip ads

  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Adica pt mai putin de 7000 euro tu platesti 800 lei pe luna?pai si cum de spui ca ai dobanda 0?
Cum spunea si Bogdan...cere un desfasurator si vei ramane uimit...sau oripilat ...
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Poate ca DOBANDA este 0%..., dar DAE cat este ?

800*12*5=48000 ron
48000:4,5=10666 euro platiti (inclusiv CASCO, ce este separat de rata leasingului)
  • deleted-69856

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Tot mai bun este creditul. Mereu am procedat astfel. Si asta la propunerea reprezentantului bancii dar si a socotelilor facute acasa.
  • mihai63

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2017

  • Mesaj Privat
RPopescu484 a scris:La leasing am dobanda 0, singura chestie e ca platesc casco obligatoriu. Platesc 800 lei cu tot cu casco, pe 5 ani cu avans 5000 euro. La împrumut bancar eram mult mai dezavantajat.


din ce-ai scris tu aici..daca faci socoteala..la sfarsitul celor 5 ani vei fi platit pe masina 15 666 euro..acuma..tu stii mai bine situatia ta financiara si in functie de ea vei alege...cand te plimbi cu masina..uiti de rate..succes
Skip ads

  • mihai63

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2017

  • Mesaj Privat
[quote="PEmil"]Poate ca DOBANDA este 0%..., dar DAE cat este ?

800*12*5=48000 ron
48000:4,5=10666 euro platiti (inclusiv CASCO, ce este separat de rata leasingului)[/quote


+ 5000 euroi avans
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
De ce faceti voi socoteala omului? E decizia lui cu leasingul. Eu zic ca per total e mai castigat, decat daca achita cash; poate ia pe firma sau pfa , trebuie sa analizeze f bine contractul si dupa sa ia decizia, ba ar putea sa ceara si gwrantie extinsa si revizii gratis ca la leasing castiga mult mai bine reprezentanta.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Pantalon,facem socoteala pt ca,uneori, se intampla sa mai gresim si nu.i rau daca altcineva ne trage de mana putin.poate omul nu s.a gandit foarte mult la aspectul asta,multi dintre noi cand auzim dobanda 0 ne incantam aiurea si nu ne mai intereseaza sa facem o socoteala rapida...oricum, cred ca plateste foarte mult pt casco si inca 6000 euro...mult prea mult.
  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
dobanda este 0 si nu sunt alte costuri, platesc 800 lei rata lunara din care 200 aproape casco. 200leix12 luni=2400 lei (500 e) 500e x 5 ani=2500 euro
plus ca la mine e mai complicat ca nu am contract de munca, sunt administratorul firmei dar fara contract si nu as primi credit. am un cont bancar si as fi putut obtine un credit pe baza contului dar dobanda era uriasa, 28% pe an...
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
daca o iei pe firma...deduci toate costurile
  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Exact..
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Unde te-ai dus sa negociezi? Banuiesc ca dai comanda la masina...nu e pe stoc
  • RPopescu484

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Nu e pe stoc, mi au zis ca dureaza pana la 3 luni...nu am negociat nimic, mi au printat oferta lor la ploiesti, di bas
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR