Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • razzyfunik

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut

Stiti daca se poate monta si dupa ce ai achizitionat masina Opel On Star? Ma refer la modele de gen 2016, 2015. Am incercat sa aflu de la dealeri dar nu raspund, cu exceptia unuia singur din Bucuresti ( a spus ca nu se poate).

Sunt curios care sunt costurile de montaj si administrare lunara/ anuala.

Multumesc
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

Regasesti mai jos raspuns de la intrebari frecvente de la On Star, poate te ajuta.

OnStar este disponibil numai pentru autovehiculele noi sau și pentru autovehiculele existente?
OnStar este disponibil exclusiv pentru autovehiculele Opel noi. Începând de la jumãtatea anului 2015, majoritatea modelelor Opel noi sunt dotate cu OnStar. În prezent, OnStar nu poate fi utilizat pentru autovehiculele existente.

Pot beneficia de OnStar în autovehiculul meu actual?
OnStar este disponibil doar pe modelel Opel noi. OnStar nu se poate monta pe mașini deja fabricate.

Când încep cele 12 luni de probã gratuite pentru OnStar?
Perioada gratuitã de probã de 12 luni (fãrã pachetele de date Wi-Fi) începe la data la care ai ridicat mașina, aceiași datã la care începe și garanția.

Cât va costa OnStar dupã încheierea celor 12 luni de probã?
Dupã perioada de probã de un an, un abonament anual la serviciile OnStar (care nu include pachetele de date Wi-Fi) va costa €100/an. Prețurile pentru pachetele de date WiFi se gãsesc în secțiunea "Dupã perioada gratuitã".

Pentru Hotspot-ul tãu Wi-Fi vei primi un abonament de date gratuit pentru o perioadã de 3 luni sau 3 GB (oricare dintre variante este prima). Dupã perioada de probã, poți cumpãra separat pachete de date pentru Hotspot-ul Wi-Fi.

Dragi colegi cum functioneaza internetul in masina este ceva de capul lui?

Sursa: https://my.opel.ro/helpFaq
  • soldy

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2015

  • Mesaj Privat
razzyfunik a scris:Salut

Stiti daca se poate monta si dupa ce ai achizitionat masina Opel On Star? Ma refer la modele de gen 2016, 2015. Am incercat sa aflu de la dealeri dar nu raspund, cu exceptia unuia singur din Bucuresti ( a spus ca nu se poate).

Sunt curios care sunt costurile de montaj si administrare lunara/ anuala.

Multumesc

Sunt cam multe modificair de facut.
1. Plafon schimbat complet
2. Modul GSM de adaugat;
3. cu siguranta in computerul de bord de schimbat.
4. sigur mai sunt si altele
Conlcuzia.. Costurile nu cred ca vor fi mici, imposibil nu e .. dar cred ca nu renteaza
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR