Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PAlex

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salutare. Am un opel astra j sports tourer 1.3 diesel din 2013. Am distributia pe lant. Problema e la relanti cat si cand o accelerez. Se aude ca un sarpe cu clopotei sa zic asa.. ce sa fie ? Lantul oare? Vre-o rola? Daca ar fi distributia, aveti idee cat ma duce sa o inlocuiesc? 😅 multumesc anticipat. Daca mai trebuie alte detalii va mai spun.. scz sunt nou pe forum.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
ai motorul cdti 66kw 90 cp? Nu cred ca e lantul. Posibil sa fie si de la pompa de apa, poate si de la cureaua de accesorii si rola.....de la lant..cam greu sa se auda asa, dar..totul e posibil. Daca e lantul..probabil ca te va costa pana in 1000 lei.Oricum verifica, altfel s-ar putea sa ai probleme mai mari
  • PAlex

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Are 70kw 90cp.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
ai motorul revizuit de 70kw si 95 cp. Zic pompa de apa , teoretic. Se poate verifica daca are joc. Apa nu pierzi pe la capacul pompei?
  • PAlex

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Ma uit maine sa vad.. nici nu stiu unde e pozitionata pompa Very Happy dar antigelul ramane la nivel.. nu a scazut deloc. pot sa fac o intregistrare cu zgomotul si sa o pun aici? Sunetul nu se aude constant.. tace o fractiune de sec iar se aude si tot asa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR