Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • MCristian516

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Simptome: acum 2 seri în timpul mersului mi s-a oprit mașina de 2 ori,și în bord mi-a apãrut senzorul de baterie,având în vedere ca am baterie noua pe ea. Am presupus ca este alternatorul,am fost la un service,mi l-a verificat și îmi încarcã bine. Am fost trimis la un electrician pentru diagnoza,și mi s-a pus ca este de la CIM,de aceea mi se oprește mașinã în timpul mersului

Cod(uri) eroare: -
----
Model: astra h
An fabricatie: 2004
Cod motor: - ,1.6 benzina twin port
Mi s-a spus ca doar în București pot face chestia aceasta,printr-o resoftare,eu având în vedere ca stau la 60km de bucurești, și nu se poate face la mine în oras,mi-ar fi frica ss plec cu ea în bucurești. Niște sfaturi va rog ?
  • MCristian516

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Țin sa menționez ca pana în momentul de fata nu mi s-a mai întâmplat de acum 2 zile,pare în regula,un mecanic mi-a spus ca poate sa fie și doar o mufa sau o masa de la ceva..
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pt inceput,demonteaza mufele si foloseste un spray de curatare.Si la mine s-a intamplat sa nu functioneze claxonul si toata lumea m-a directionat catre schimbare/reparare CIM.S-a dovedit ca o simpla curatare a contactelor a rezolvat problema...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR