Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • MCapraru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Simptome: proiectorul dreapta si lampa ceata dreapta nu functioneaza.opel vectra c.are cumva siguranta separata pe fiecare proiector?unde o gasesc


Cod(uri) eroare:
----
Model:
An fabricatie:
Cod motor:
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,
eu stiu ca nu exista lampa (lumina) de ceata pe dreapta spate, asa e legea rutiera.
din constructie nu se monteaza bec la lampa de ceata dreapta spate.
la proiector dreapta fata cred ca ai becul ars sau fire rupte sau care nu fac contact.
probeaza cu lampa de control sau multimetrul daca vine curent la becul proiectorului.
eu stiu ca nu sint sigurante separate pentru dreapta/stinga la proiectoare ci una singura, daca merge pe stinga atunci siguranta e buna.


am mai citit pe net acum, se pare ca vectra c are un tablou de sigurante pe linga volan, spre stinga ia unele in portbagaj, tot pe stinga.
mai are unul la motor dar am inteles ca acela este doar pentru functiile motorului.
tot ce se actioneaza din habitaclu are siguranta in tabloul de la sofer.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
MCapraru a scris:Simptome: proiectorul dreapta si lampa ceata dreapta nu functioneaza.opel vectra c.are cumva siguranta separata pe fiecare proiector?unde o gasesc
Verifica daca lampa ceata spate este dotata cu suport de bec,deoarece instalatie pina in cupla,exista... Proiectoarele la Vectra C,nu sunt prevazute cu sigurante,ca dealtfel multi alti consumatori...,atentie cum lucrati ...!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR