Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PAlex

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2017

  • Mesaj Privat
salut. vin si eu cu o problema sa zic. avand in vedere ca vin ploile, noroi, zapada etc.. stropitoarea stanga face figuri.. si anume ca stropeste prea sus si lichidul de curatare nu ajunge cum trebuie pe tot parbrizul.. cum pot face sa o fac sa stropeasca mai jos ? e complicat ? ma poate ajuta cineva? multumesc mult!
Am atasat si o poza cum arata.

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
iti trebuie o cheie speciala cu cap in cruce sa se potrivesca exact cu duza .... o poti confectiona tu daca ai ceva pricepere

sau poti sa mergi la reprezentanta desi slabe sanse gaseti acolo scula Smile ....eu am incercat de vro 3 ori si nu am reusit din varii motive

https://www.pieseauto.ro/alt...el-352182084.html ceva de genul asta iti trebuie

saau o poti face tu https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=89883


oricum rezultate cu mult mai bune nu vei avea .....ori vor fi prea jos si nu vor bate sus si nici pe colturile de jos ....ori prea sus si stropeste pe lunetele laterale


Ultima modificare facuta de burtal la Mar 05 Sep, 2017 11:36 am, modificat de 2 ori in total
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Din experienta cu aceeasi problema i-ti spun ca nu ai ce sa ii faci .Eu le-am dat jos si le-am lasat de tot in jos la maxim si tot degeaba.Asa sunt facute.Ezista o cheita speciala pt.ele sa le reglezi dar cum am spus ,degeaba.Cand esti in mers arunca peste masina ,numai pe loc poti sa cureti parbrizul cu ele.Mai poti sa le schimbi cu ceva de la alta masina daca se potrivesc,dar oricum s-a mai discut asta pe forum doar dai o cautare si vei gasi .Bafta.
  • Andrei_JOY

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Daca esti din Bucuresti am eu cheie pentru respectivele duze, mi-am pus pe zafira b si mi-am luat si cheia respectiva.Eu sunt multumit de cum stropesc, intradevar sunt reglate jos, dar de la baza parbrizului pleaca stergatoarele asa ca nu merg pe uscat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR