Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • EAndrei882

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

Am un Opel Astra H 1.7cdti 2005, nu se aude tot timpul, are momente cand nu se aude deloc dar in rest dupa 2000 de turatii incepe sa se auda mai bine din masina. Mai exact intre 2000 si 3000turatii(dupaia incepe motorul sa se auda mai tare si acest sunet se cam pierde) cat timp accelerez sau mentin turatia la o anumita valoare se aude acest zgomot de frecare/vibratie, nu se aude constant (doar daca mentin turatia la valoarea respectiva odata ce incepe sa se auda)
Sunetul dispare imediat dupa ce las piciorul de pe acceleratie insa e mai intens pentru o secunda dupa ce nu mai accelerez.

Mentionez ca tampoanele motorului nu sunt rupte si vibratia acestuia este una normala, turbina nu fluiera iar masina nu scoate fum si trage foarte bine.
  • marius motzi

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Sincer ... trebuie sa te obisnuiesti, acelasi model am si eu 1.7 101cp si la fel am sunetul acela care este specific pentru "isuzu" asa mi.a spus si mie un mecanic pe care l.am crezut tampit dar pana la urma am tot citit pe aici pe colo despre asta si in final am inteles ca asta este 1.7 😁
  • EAndrei882

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Ciudat, daca e prima data cand auzi sunetul ala sigur zici ca nu este ceva in neregula cu masina respectiva. Totusi nu exista nimic ce poti face in privinta asta?
  • marius motzi

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Sincer habar nu am ... asta este te obisnuiesti cu tractorasul altceva ce sa faci 😀
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR