Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Cu toate ca in oferta initiala negociata cu reprezentantii magazinului , pentru o ASTRA K DIESEL , am cerut ca RADIOUL din intellilink NAVI 900 sa aiba si receptia DAB sau DAB+ , prin omisiunea lor aceasta optiune nu a fost montata de constructor. Au recunoscut greseala pe banii mei , dar solutii de remediere nu au deocamdata . Sunt pesimist dupa ce am studiat in pic siteurile de specialitate si forumurile.
Daca are cineva o ideee ca se poate ar fi OK . Romania nu are inca DAB dar va avea in curand . Din cate spun altii modulul Navi 900 intellilink are serviciul respective care at trebui setat , plus alte minuni antene etc.
Skip ads

  • ZAMRA80

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Se pare ca mare parte din optiunile extra daca nu sunt montate in fabrica nu se pot monta ulterior. Eu am intrebat de camera de mers inapoi si nu se poate.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
la masinile noi din pacate cam asa este nu se mai poate pune nimic extra fata de ce a venit masina (cu mici exceptiii desigur). Daca ar fi doar parte de soft ar fi bine dar probabil ca implica si parte fizica care inseamna modificari ale cablajului ce duc la pierderea garantiei deoarele Opel nu accepta modificari majore chiar daca facute in reprezentanta asupra partii electrice. Deci cam ce ai primit asta ramane... poate sa iti dea ceva despagubiri morale reprezentanta sau daca nu ai luat deja masina o poti refuza si sa iti faca alta cu specificatiile cerute de tine si cu sta sa se spele ei pe cap... (din ce inteleg insa ai ridicat deja masina).
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Da , am ridicat masina si deja am inceput sa ma calmez. Traim in Romania si se poate orice. Sunt 70 EUR la mijloc , dar nu asta conteaza ci principiul unei colaborari de buna credinta si bun simt. Multumesc.
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Si nu ti-au returnat banii , plus un discount pentru neglijenta ? Daca tot au gresit cand au transmis configurarea , trebuiau sa se revanseze intr-un fel !
D.p.d.v. al necesitatii optiunii "DAB" , ca o consolare, pot sa spun ca nu are nicio eficienta in RO si nici nu sunt sperante in viitorul apropiat !
  • Bibicu Oprica

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salut, ai reusit sa montez camerã?


adramarvis a scris:Buna ziua.
Cu toate ca in oferta initiala negociata cu reprezentantii magazinului , pentru o ASTRA K DIESEL , am cerut ca RADIOUL din intellilink NAVI 900 sa aiba si receptia DAB sau DAB+ , prin omisiunea lor aceasta optiune nu a fost montata de constructor. Au recunoscut greseala pe banii mei , dar solutii de remediere nu au deocamdata . Sunt pesimist dupa ce am studiat in pic siteurile de specialitate si forumurile.
Daca are cineva o ideee ca se poate ar fi OK . Romania nu are inca DAB dar va avea in curand . Din cate spun altii modulul Navi 900 intellilink are serviciul respective care at trebui setat , plus alte minuni antene etc.

  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna seara. Vreau sa intreb ceva in acest topic. Am constatat cu stupoare ca difuzorul din usa sofer nu functioneaza. Masina are un sistem radio intellilink NAVI 900 premium. Aveti idee la service ca sa verifice desfac bordul, trasee, masca usa etc.
  • roccatgaming

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pot sa intreb de ce aveti nevoie de radio DAB cand IntelliLink NAVI 900 vine cu Android Auto/Apple CarPlay si poti asculta TuneIn, YouTubeMusic, etc? Nu sunt rau intentionat, sunt curios doar.
Skip ads

  • AGheorghe561

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Buna ziua, stie cineva unde gasim specificatiile complete la intellilink RF900?
Doresc sa schimb difuzoarele si nu stiu ce de ce putere pot pune fara o amplificare suplimentara
  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Puterea mentionata pe difuzoare e puterea la care rezista difuzoarele fara sa se arda, nu reprezinta un necesar de amplificare.
Nu iti trebuie amplificare mai mare daca iei difuzoare mai puternice.
  • AGheorghe561

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos!
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Foarte adevarat raspunsul.
La fel de adevarat este si faptul ca, schimband doar difuzoarele, vei reusi doar sa dezechilibrezi un sistem (relativ bunicel).
Difuzoare de putere mai mare, inseamna si pierderi mai mari, deci randament mai mic. La aceeasi putere electrica consumata, va rezulta o presiune acustica mai mica.
Cam la fel si raspunsul in frecventa.
Daca nu ai cunoscutele probleme cu deformarea carcaselor difuzoarelor (si/sau a conului), eu as recomanda sa le lasi asa cum sunt.
Skip ads

  • AGheorghe561

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Cred ca o sa incerc mai intai cu insonorizarea portierelor si a portbagajului. Din cate am inteles, se schimba acustica in masina.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Sigur cã se schimbã...dar nu-i chiar floare la ureche.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR