Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • alexandru_mihai1975

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara
Am o problema cu un opel insignia 2011 ecoflex in sensul ca in carte am trecut Cod motor DTH si 96 kw adica 131 cp acelasi lucru apare si pe documentele din Franta unde a fost înmatriculata inclusiv cand am facut verificare la opel romania pe facrura apare cod motor DTH iar pe site-ul autodna si vin .code...pe raportul pe care l am comandat apare DTH 118 kw 160 cp...nu inteleg ce putere are motorul meu ...va rog sa ma ajutati cu o explicatie tehnica....
  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru.Piesele la motor sint la fel si cele de 131 cai si cele de 160.La anumite coduri cum ar fi 2.000 dth au o galerie de admise cu clapele pe gãuri care se deschid în funcție de cit aer are nevoie.Un mecanism cu un motoras acele clapete cînd se uzeazã pot rãmîne blocate .Si 60pot fi aspirate in piston .La 2.000 dt așa cum este motorul meu nu are motoras cu caplete de admise.totul este din softul centralinei eu la motorul meu de 96kw adicã 131 de cai La prima modificare au mai pus cam 22 de cai dupã 3 luni masina a mers ff bine fãrã probleme.si atunci a decis sa ai mai dãm ceva putere si am ajuns cam la 170 de cai.La un motor de 160 cai cu eliminarea filtrului fap ajunge cam la 190cai.consuma si mai putin.La mine de la 7,2 am ajuns la 6.6 si se simte cum trage.Dar trebuie sã lucrezi fin cu ambreajul altfel in schimbi mai des
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR