Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti despre aerul "curat si lipsit de poluare" pe care il respiram in fiecare zi in Bucuresti (si nu numai) ... dupa ploicica de ieri ... parca ma tavalisem intr-o baltoaca cu masina ...
spatii verzi nexam, padurile din jurul bucurestiului defrisate pentru a construi cartiere rezidentiale ... pana cand? ma intreb cat par o sa mai avem pe cap peste vreo 5 ani daca mai ne plimbam prin ploaie ca indragostitii ... ehhh
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
inseamna ca n-ai stat niciodata in ploiesti dupa ora 12 noaptea ...dau baietii drumul la supapa Laughing . sa te duci pe strada cu lukoil sa vezi distractie ..oamenii aia n-au deschis niciodata geamurile noaptea si vorba aia..vine vara . sa vezi atunci !
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ce o sa avem? Acid!
Si asa nu suntem prea departe...
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca ieri a fost ploaie cu cenusa vulcanica, ca doar a erupt Etna, nu? Parca stim noi cum se misca curentii de aer. Iar cei in drept tac malc pana devine groasa, amintiti-va de Cernobal.
Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Toate masinile, azi dimineata in Ploiesti, erau prafuite de zici ca a dat cineva intentionat cu praf pe ele!
Jale! Chiar si cele spalate ieri!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ovidium a scris:Toate masinile, azi dimineata in Ploiesti, erau prafuite de zici ca a dat cineva intentionat cu praf pe ele!
Jale! Chiar si cele spalate ieri!



cam asta s-a intamplat si in targoviste
de la ce oare? chiar am ajuns sa avem ploaie cu noroi Question
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca cineva de pe forum are tangenta cu meteo, poate ne explica. Eu raman la parerea mea ca e cenusa vulcanica (stiu ca am auzit o stire saptamana trecuta ca a erupt un vulcan in Italia, Etna sau Stromboli unul din ei). Este posibil ca sa fie adusa (cenusa) de curentii de aer pana la noi (nici nu e foarte departe). Altceva ce poate fi? Praf de ciment? A mai fost un fenomen asemanator acum cativa ani, dar picaturile nu erau gri deschis, ci bej. Atunci am banuit o ploaie acida.
  • duradarius@masini.ro

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Baia de Aries (Alba)
  • Masina: Astra 1995 1.7 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
La noi la Baia ai frumos mai ales acum dupa ploaie !
Verdeata ... muntii .. padurile ... aerul curat de dupa ploaie . Ahhh ... parca-i un dar de la D-zeu ..
Totul parca se revigoreaza vazand cu ochii ..mai ales dupa ploaie !
Intr-un oras aglomerat cred ca-i un chin ... canalizari infundate .. noroi etc..
Scuze ! Off topic daca considerati .

DDarius
Skip ads

  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
S-ar putea ca ldivora sa aiba dreptate ... iata ...
http://www.protv.ro/stiri/i...ulcanul-etna.html
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Si asta e posibil desi mai este o varianta: in aceasta perioada ne-am aflat si sub influenta unor mase de aer sudice, sahariene, foarte incarcate cu praf...care, in contact cu masele mai umede, vestice, s-a depus peste tot...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ovidium a scris:Toate masinile, azi dimineata in Ploiesti, erau prafuite de zici ca a dat cineva intentionat cu praf pe ele!
Jale! Chiar si cele spalate ieri!


Si in Buzau la fel s-a intamplat .

poate au erupt vulcanii noroiosi Laughing ..cu noroi Laughing
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
duradarius@masini.ro a scris:La noi la Baia ai frumos mai ales acum dupa ploaie !
Verdeata ... muntii .. padurile ... aerul curat de dupa ploaie . Ahhh ... parca-i un dar de la D-zeu ..
Totul parca se revigoreaza vazand cu ochii ..mai ales dupa ploaie !
Intr-un oras aglomerat cred ca-i un chin ... canalizari infundate .. noroi etc..
Scuze ! Off topic daca considerati .

DDarius

ar trebui sa iti fie rusine, pe cuvantul meu.
tu vii acum si ne faci sange rau.... Sad
pai e corect?
Twisted Evil
Chiar ciudata culoarea mizeriei de pe masini .. nu seamana a praful din bucuresti ...
si eu m-am muncit o ora duminica la ea, am spalat-o cu furtunul, cu detergent, am sters-o, etc ...
si luni .... Shocked
Skip ads

  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Dar nu este vorba doar de Bucuresti.. Week-end-ul asta am fost la mine la tara in Draganesti-Olt (la 30km de Slatina) iar duminica am fost in Craiova si am avut parte de acelasi eveniment - pe masina era namol, ca praf e putin spus. Sambata seara am spalat-o, duminica era plina de namol si luni pana sa plec spre Bucuresti iar am spalat-o si parca nu s-a mai depus chiar asa mizeria pe ea. Cred ca a cam trecut fenomenul...orice ar fi fost..
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Nu avem pe nimeni de la meteo sa explice fenomenul?
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
multi colegi din TM se plangeau de acelasi fenomen... eu nu l-am resimtit ca tin masina in garaj...
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
si eu tin masina in garaj, ideea e ca in bucuresti a "plouat" in timpul zilei cand eram la birou ...
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Si in Iasi s-a intamplat acelasi lucru insa ma indoiesc sa aiba vre-o legatura cu vulcanul... acum vre-o3-4 sapt intr-o vineri seara a fost o furtuna cu ploaie+praf=mocirla.. Nu pute-am nici in firma sa stau de atata praf.. si cica avem termopane. Laughing . Cand am iesit afara nu imi venea sa cred, ave-am pe masina un strat de "namol"... a trebuit sa vin cu sticla cu apa ca sa pot curata parbrizul cat de cat..
Incepe sa se "imputa treaba", e posibil sa avem furtuni din astea din ce in ce mai des... efectele incalzirii globale probabil Laughing Laughing
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
In noaptea de 4 spre 5 mai, la Stina de Vale (peste 1.000m ) a plouat si dimineata masina era deja uscata , insa avea pe ea un praf f. fin rosiatic. Constat ca in toata tara a plouat cu mizerie. Cred ca este totusi efectul Etnei.
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
si in acst weekend care a trecut ... acelasi fenomen ... masina parca s-a tavalit intr-o balta cu porcisorii lu' unchiu Tase ...
A trecut ceva vreme de la eruptia etnei ... nu cred ca tot de acolo sa vina problema ... oricum nu imi place deloc
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ieri am avut ghinionul ca dupa ce am spalat su eu masina sa inceapa ploaia..ma rog ploicica. la vre-o 5 minute dupa ce s-a oprit pe masina are un strat de aproximativ 1 mm grosime de praf Shocked

ce naiba...in curand cred k o sa preluam moda japonezilor de a merge cu masti chirurgicale pe fata din cauza aerului prea poluat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR