Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Baieti dupa cum v-am spus am dat masinuta trecuta si eram hotarat pe kia cee'd!

Zilele acestea a intervenit o chestie foarte interesanta

EURO 4; CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; COMPUTER BORD; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
MASINA ESTE IMPECABILA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE,FOARTE BINE INTRETINUTA A FOST PE LEASING SI A FOST ACHITATA INTEGRAL ,CUMPARATA REPREZENTANTA ROMANIA, CARTE SERVICE,KM REALI.


pret 11.800

din negocieri am ajuns la 11.500

fabricatie 2006 - 9.200 km

mi se pare foarte mic pretul insa daca masina este ok e foarte interesanta! as renunta la kia instantaneu.

ce va rog eu ... ati putea cei care detineti asa ceva la ce sa fiu atent? sau nu stiu ... imi doresc asa de mult sa nu fie o tzeapa ( in sensul de masina stricata ) . la opel sau la asigurari as putea sa cer informatii in legatura cu evenimentele pe care le-a suferit ?

va raman recunoscator daca ma ajutati


Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
ce motor? oricum suna foarte bine... daca nu a fost pocnita, merita fiecare banut.
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
scuze am uitat sa precizez!

1.4 benzina 90 cp


trosnita nu a fost a fost agatata bara din spate care a fost schimbata pe casco . a spus omul ca imi arata toate actele pe care le are de la asigurare


sper sa nu fie nimic ascuns,,


d-asta intreb oare am unde sa aflu toata istoria?
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Vorbeste cu Botosu, el are tot cu motor de 1,4.
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pretul e mai mult decat ok. Mergi la serviceul unde a facut vre-o revizie(daca a facut) si intreaba ce stiu despre masina, da si tu o spaga la careva de acolo. Inainte de a o cumpara poti sa te duci sa faci o diagnoza(vb cu maiandrei) ca sa fii sigur ca nu e stricata.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
e pretul ei
pune mana si ia-o
din ce ai spus pare sa fie curata masina
parerea mea e sa o cumperi Laughing
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Totusi nu inteleg de ce nu ti-ai comandat opel de la inceput!
Orice s-ar zice kia mai are pana la opel... End offtopic Very Happy
Ca motor e ok. Consum bun, putere destul de buna pentru caroseria asta, impozite si taxe mici etc.
Ma intereseaza ce nivel de echipare are. Ma mai intereseaza daca intradevar are clima sau aer conditionat normal (pentru ca asta insemna vreo 500E)
Din cate imi dau seama pare a fi N'joy.
Despre pret... daca ma raportez la cat am dat pe masina mea, as spune ca este mult Very Happy Daca chiar nu are bube si aia sunt km, cred ca ar cam trebui s-o iei, in detrimentul kiei.
Come back to your family Exclamation
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
aceasi masina nou nouta eu am luat-o cu 13800, fara alarma, echipare enjoy+.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
KIA e ok ca si raport pret calitate, fiind ieftina si avand motor bun (daca e CRDI, motoare sub licenta Mercedes), daca e benzina si tinand cont de finisajele interioare, piesele scumpe post garantie si fiabilitatea nu prea mare eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa iei tot Opel.
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
da... este climatronic! am intrebat aer conditionat sau climatronic si omului i s-a parut ca il iau peste picior! la kia vroiam pe benzina... finisajele interioare mi s-au parut superioare astrei! si ca sa va raspund... echiparea pe care o are masina aceasta de noua este 13.600 ... e ce standard ... la care trebuie sa astept vreo 4 luni asa mi-au zis la dibas! si in plus 11.500 fata de 13.600 e o diferenta de 2 mii pe care nu mi-o permit asa cu una cu 2 ... pe lana aia 13.600 mai adaugam vreo 200 taxa de prima inmatriculare + alte balarii si ajug la 14.000. si eu sunt inclinat sa imi iau opelasul... cu toate ca ..garantia imbatabila de la kia ma cam pune pe ganduri 7 ani ( 5 ani din bara in bara + 2 ani suplimentar motor si cutie ) sau 150.000 km ... 10 ani parca garantie la caroserie ... am vazut kia am condus kia si mi-a placut ffff mult! am vazut opel nu am condus astra h niciodata dar v-am zis calitatea materialelor la ceed era mai buna! un alt avantaj al ceed-ului este suspensia independenta spate ! ... inca ma mai gandesc:) sa vedem ce visez la noapte Very Happy
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu cred ca in loc de volan tii in mana suspensia independenta. Sau in loc de feelingul de opel poti accepta la schimb diferite chestii care par mai bune, oferite de o marca care nu prea spus nimic de-alungul timpului in domeniul auto. Asta este parerea mea.
Poate este din cauza ca nu m-am suit niciodata intr-o kia, poate este din cauza ca tu nu ai vazut cum sunt facute H-urile...
La a mea, daca am ceva sa reprosez la capitolul finisaje, este materialul din care este facut bordul. Mi se pare ciudat.
In rest, (eu care gasesc mereu ceva de comentat) totul este perfect. Cusaturi, imbinari, linii, materiale, functionalitate.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dane, nu te lasa pacalit de asa zisa garantie mare, asta se refera numai la defecte de fabricatie si in nici un caz la uzura normala, acelsi lucru il dau si hunday iar dupa 2 ani dac te duci la ei cu o problema iti spun ca e uzura normala si asta nu intra in garantie. Numai in cazul in care dupa expertiza dovedesti ca a fost defecta piesa din turnare sau fabrica ti-o schimba pe baniii lor. Asa ca mai gandeste. E o mare diferenta intre automobilele coreene si cele germane.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
inclin sa cred ca opelul mai are garantie inca, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.
in momentul in care vrei sa o vinzi opelul se va vinde mai repede si mai cu pret decat kia
pretul mi se pare ok la km declarati, dar totusi mai rar masini de peste 10 mii coco care sunt cumparate mai ales in leasing doar pt o plimbare in weekend
in tgv un astra H caravan/berlina cu multicele dotari 1.7 cdti sub 12.000 cu tot cu taxa nu gasesti si are sigur peste 40.000km si un an vechime, si poti avea sansa sa fi fost lovita si reparata (aproape sigur)
atentie la ACTE, intreaba pe cineva cum sta treaba cu inmatricularea imediat dupa leasing
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Masina e ok la banii astia avind in vedere si dotarile , asteptarea pentru una noua si diferenta de bani ...

Singura "problema" ar fi culoarea ... , pe negru se vede de la primul fir de praf la micile zgirieturi inerente utilizarii in romanica . Wink


P.S. Intreaba la leasing sau asiguratorul daca a fost lovita , sigur cunosc istoricul masinii .
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
da... aveti dreptate... astazi la 13 ma intalnesc cu persoana respectiva sa vad masina si sa o analizez din toate pct de vedere! daca mi se pare ceva suspect si chiar daca nu mi se pare tot o duc la o diagnoza ! trebuie sa vad unde a fost schimbata bara pe spate la ce service /.... ca revizie nu a fost facuta .. totusi 9200 km suna bestial ! abia astept... singurl mic dezavantaj este culoarea neagra Smile dar am eu grija de ea :S
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cum au decurs tratativele ? Vad ca omu' a marit pretul ... Shocked

... si totusi Kia Ceed reprezinta o contra oferta serioasa , in varianta de baza e mai generoasa la dotari decit Astra H Enjoy , BC , USB si intrare Aux , 6 airbaguri , ca sa nu mai vorbim de discuri spate , suspensia spate multilink(independenta) , putere/cuplu mai mari , pentru motorul de 1,4 L . Wink
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
salut... am vb cu el ... pentru ca nu a putut sa ajunga la 13. o sa ne intalnim azi la 18 ... eu i-am zis ca am vazut pretul marit si sper ca ramane cum am stabilit! ... acum om vedea! sa-mi tineti pumnii... daca nu iese afacerea m-am hotarat plec afara si-mi aduc eu cu manuta mea un h ... dar sper sa nu fie nevoie
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
... hm omul s'a "intors" , acum s'a trezit si are impresia ca vinde racheta cosmica ..., in situatia data nu vad rezolvarea favorabila tie(am patit la fel cind am vrut prima data sa'mi iau Astra G , omu' schimba pretul imediat ce aparea vre'un client) . Sad

"Solutia Germania" nu mai este o solutie viabila , preturile sint prea mari si prea apropiate de pretul pentru o masina noua incit sa nu'ti cumperi masina noua . Crede'ma m'am convins pe pielea mea , chilipirurile sint rare sau trebuie sa iei masina sifonata ca sa'ti convina la pret , numar de Km , an ... si nu uita ei au preturi "normale" fara promotii , reduceri si alte d'astea , la noi se vinde ca'n estul salbatic ...
Sh-urile sint cosmetizate si la ei iar masina nelovita are pretul la fel ca in RO si atunci nu se mai justifica deplasarea cu tot stresul si cheltuiala .
Si uite'asa ajungi la concluzia : "mai bine masina noua" ... Wink Idea


Ultima modificare facuta de iso la Joi 10 Mai, 2007 3:26 pm
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Iso are o teorie buna. Pentru o masina de peste 10 mii chiar e buna.
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
masina era buna... dar lovita .... asa ca am renuntat la orice idee de a-mi lua un opel ... de astra h nu am bani iar corsa nu-mi place ! so am decis KIA CEE"D :

5 usi 1.4 GSL
Motor 1.4 CVVT benzina
Tip L4
Capacitate (cc): 1,396
Putere maxima
kW (CP) / rpm: 80 (109) / 6,200
Cuplu maxim (Nm / rpm): 137 / 5,000

Suspensie
Fata: tip MacPherson
Spate: Multi-Link

Greutate proprie (kg): 1,263 - 1,355

Performante (MT/AT)
Viteza maxima (km/h): 187
Acceleratie 0 - 100 km/h (s): 11.6



Versiune - BASE

Exterior
Teava de esapament – tipul ascuns
Jante si anvelope - 185/65 R15H (Otel 5.5J)
Capac roata - din plastic
Producator anvelope - Michelin, Silica
Roata de rezerva temporara
Grila radiator tip A (larg, 2 bare cromate)
Bara de protectie in culoarea caroseriei
Carlig (remorcare, legare, transportare)
Oglinzi exterioare tip convex, reglaj electronic, incalzire, vedere panorama
Oglinzi exterioare in culoarea exterioara caroseriei (cu exceptia manetei de control)
Aparatoare noroi
Antena pe plafon (400mm)
Lampi de ceata - spate
Manere exterioare usi in culoarea neagra
Spalator luneta intermitent

Interior
Maner rotund T.G.S – material moale P.V.C
Volan - 3 spite, Poly Uretane
Ceas digital, calendar, temperatura exterioara
Computer de bord - distanta, consum de combustibil, viteza, timp, sistem avertizare usi deschise
Parbriz - geam cu tenta (fara banda de protectie)
Geam usa, QTR spate si luneta cu tenta
Luneta incalzita
Tapiterie - integral stofa
Centuri fata cu pretensionare si limitare in functie de volum
Centuri spate cu prindere in 3 puncte pentru 3 ocupanti
Fascia centrala, maner schimbator viteza in culoare neagra
Comutator audio, comutator HVAC, ventilatie aer vopsite argintiu
Consola centrala tip STD (Tipul deschis)
Suport pahare fata (Tip deschis, 2EA)
Priza
Parasolar cu suport de acte (sofer) si oglinda cu carcasa retractabila
Torpedou cu amortizor si iluminare fara incuietoare
Scrumiera + bricheta cu iluminare

Confort si sigurantaE.B.D – (Distributie electrica a fortei de franare)(include ABS)
Suspensie fata – absorber de soc – GAS; lonjeron McPherson cu bobina resort
Suspensie spate – absorber de soc – GAS; legatura multipla
Sistem de sistare a combustibilului in caz de coliziune
Directie asistata mecanic (include forta viratoare dictata de catre viteza)
Coloana de directie – inclinata; telescopica (manuala)
Airbag frontal sofer
Airbag frontal pasager cu posibilitatea de dezactivare
Airbag-uri laterale si tip cortina
RDS Radio + CDP + MP3 (2-DIN)
Comenzi audio pe volan
Boxe usa fata spate (2EA)
Difuzoare pentru frecvente inalte (2EA) - fata
Dispozitiv USB 2.0 + AUX
Dispozitiv reglare faruri
Imobilizator
Dispozitiv inchidere usa - siguranta copii (manual)
Inchidere centralizata
Senzor inchidere automata usa in functie de viteza
Senzor deschidere usa in caz de impact
Geamuri electrice fata + siguranta (sus & jos cu senzor)
Aer conditionat manual (include spatiu refrigerare in torpedou)
Filtru de aer



la acestea am adaugat : proiectoare de ceata , cotiera, inchidere cu cheie cu telecomanda, tetiere active, scaun cu reglaj pe inaltime si lombar roti 195 65 r 15 standard sunt 185 ---


masina se va livra de 18 iulie


pret 12150 euro ( toate taxele incluse ) - optionalele au costat vreo 350
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR