Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
In opinia mea, motorul cel mai "mic" de pe o serie de masini inseamna intotdeauna ca masina e sub-motorizata. Pe baza acestui rationament, daca motorul cel mai mic de pe Corsa E este cel de 1,2, eu as recomanda motorul urmator, cel de 1,4 litri. In ce ma priveste, am avut Corsa C cu motor de 1,2 (in conditiile in care cel mai mic motor de pe Corsa C era cel de 1,0 litri) si am fost foarte multumit de acea masina.
Skip ads

  • JocK81

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salutare
Am achizitionat in 2017 o corsa E enjoy premium cu motor de 1.4 si sunt multumit de ceea ce poate masina mai ales la drum lung unde consumul
este unul acceptabil functie de turatia motorului, mai ales ca e una din cele mai grele masini din clasa ei. pe autostrada am mers cu 120-130 km/h (doar in depasiri 140-150 km/h)
si am avut consum undeva pe la 6l/100km. Intr adevar in oras consumul este departe de ceea ce scrie in carte si anume undeva pe la 8,5 l/100 km. Inainte de a o cumpara am vrut sa
achizitionez un logan sau un renault clio, numai ca loganul nu mai face pe benzina aspirat decat motor de 1 litru, iar clio avea un motor de 1.2 litri (desi era mult mai usor decat corsa) si un habitaclu incomod,.daca esti mai inalt de 1,80 m stai cocosat pe bancheta din spate. Alt avantaj pe care cred ca il are corsa este si acest fapt ca are poate cel mai mare habitaclu dintre masinile de clasa mica
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Total de acord..... numai ca ... de cand cu Zafira.... mai toate mi se par mici, inghesuite si cu materiale de slaba calitate.... dar ... Corsa e cea mai buna din cele comparate... si nu numai.... e mai comfortabila decat Fiesta care se comporta ca un Matiz
  • dexter82

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2014

  • Mesaj Privat
A venit masinuta, Corsa echipat cu motorul de 1.4. Ma bucur ca am ales 1.4 si nu 1.2 avand in vedere ca masina e ceva mai grea ca Astrag pe care o detin si are acelasi motor .Va multumesc tuturor pentru sfaturi.
Aprops niste huse de unde se pot achizitiona?
Skip ads

  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Sa o stapaniti sanatosi si sa o foloseasca cu placere.....
  • dexter82

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de urari!drumuri bune!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR