Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • amnesyy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: madrid spania
  • Masina: Astra 1993 1.7 tdi isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
fratii mei , am injurat pe cel care facut cablu de kilometraj cu 5 cm mai scurt de o sa ma tina minte si nepotii lui ,
- problema ,intre cablu de km si cutie eu am avut 2 chestii din plastic :- prima e pinionu de plastic care normal continua sa fie acolo , iar a 2 a infiletata in ea tot un fel de pinion , din care ieseau 3 cabluri electrice si intrau intr o mufa ( cand am cumparat masina 2 din cele trei cabluri - rupte ireparabil-) am eliminat partea cu cablurile , nu stiu ce e , nu pot sa imi dau seama pt ce foloseste , doar ca , intr un fel sau altul masura turatia cutiei sau asa ceva . am vrut sa o cumpar , costa 80 de euro Shocked , la dezmembrari motorul meu nu exista (isuzu 1.7 tdi 1993 ) va rog explicati mi si mie ce face chestia aia , nu am simtit nici o modificare majora la motor , doar ca .....curge mai mult ulei din cutie , nu de speriat -cateva grame .....................ajutor , im going crazy

Skip ads

  • ghostrider

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pai sigur este motor isuzu 1.7 tdi din 1993?
Io n-am auzit de motor din 1993 de 1.7 si tdi la opel.Poate dti si probabil nu din anul ala.Atunci erau DT parca
Sau poate gresesc Smile
Cat despre chestia aia pe care o arati tu habar nu am ce este
  • amnesyy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: madrid spania
  • Masina: Astra 1993 1.7 tdi isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
cum sa nu existe cand eu il am pe masina , este intradevar dti ,tdi stii care e diferenta ? niciuna , scria pe ea , 1.7 d turbo intercooler , va rog , daca cineva a mai vazut asa ceva sa imi spuna si mie , mecanicii de aici spun simplu doar sa o inlocuiesc , dar nu stiu ce e , costa doar 80 euro , nusce sa fac, va rog .........
  • dannny

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ala care este cuplat la pinionu din plastic si din care ies 3 fire e senzorul vss.Baga o cautare pe forum si o sa gasesti destule despre el..
Skip ads

  • amnesyy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: madrid spania
  • Masina: Astra 1993 1.7 tdi isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
intradevar , e un senzor care duce semnal undeva in bord , pt a memoriza kilometrii electronic , nu merita 80 nici pe departe
  • bogdan88col

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
doar bucata aia din plastic fara senzorul vss unde as putea-o gasii?si cam la ce pret....pls ajutati-ma...
  • amnesyy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: madrid spania
  • Masina: Astra 1993 1.7 tdi isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
la alta cutie , sau nou , salutari , mi se pare ca mai am vreunu aruncat in dulap , m am despartit de astra mea acum 1 an si jumatate
  • bogdan88col

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ai tu asa ceva?cat ceri pe el?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR