Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Falconetty

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Salutare! In noiembrie 2017 am primit si eu masina, un Astra K 1.6T 200cp Dynamic. Se poate vedea si la profil. Am pana acum 3000 de km si desi mi se pare destul de tarziu, as vrea sa schimb primul ulei, cel cu care a venit din fabrica dar si filtrul din cazua acumularilor fine de pilitura care se fac prin rodajul motorului. Ideea e ca nu mai am incredere in service-urile autorizate din cazua prea multor patanii pe care le-au avut diverse persoane. Eu sunt din Constanta. Reprezentanta de udne am luat masina am vazut ca are service-ul mai dosnic..fara posibiltatea de a vedea ce se intampla la masina. Am sa ma interesez si la cealalta reprezentanta Opel, dar daca nu sunt dispus sa merg si in Bucuresti sau alte locatii numai sa pot sta langa masina. Stiu ca in general nu prea te lasa, dar am sa sun si am sa pun conditia asta la telefon. Aptfel, ma gandesc foarte serios sa renunt si al cei 2 ani de garantie oferiti de Opel. Eu am avut Mazda 3 model 2008 inainte si avea garantie 3 ani. Nu am avut nicio problema cu ea si nu am schimbat nimic pe garantie. Mentionez ca nu m-as zgarci nici la suma de 450E sa exting garantia la Opel pe 5 ani, numai ca daca eu ma duc cubuna credinta si mi s efac cine stie ce balarii la masina sau imis chimba piese...sau nu imi schimba in mod real uleiul, ajung sa trag si sa chelui mai mult decat trebuie. Numai bine si astept pareri sau sfaturi.
Skip ads

  • Nayrol

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut. Si pe mine m.ar interesa o astfel de reprezentanta unde sa poti vedea ceea ce se intampla. Poate ne ajutã ceilalti posesori cu niste informatii.
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
La DiBas Fundeni te lasa sa stai langa masina la revizie..
  • Falconetty

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Multumim mult Florin! Ai experimentat, sau tot din auzite?
Skip ads

  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am fost de vre-o 5 ori la revizii acolo si sunt baieti ok. Te lasa.
  • Falconetty

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Super. In cazul asta, voi face reviziile la ei. Si poate si extind si garantia.
  • iulianiulian02

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2017 1.6 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Falconetty a scris:Salutare! In noiembrie 2017 am primit si eu masina, un Astra K 1.6T 200cp Dynamic. Se poate vedea si la profil. Am pana acum 3000 de km si desi mi se pare destul de tarziu, as vrea sa schimb primul ulei, cel cu care a venit din fabrica dar si filtrul din cazua acumularilor fine de pilitura care se fac prin rodajul motorului. Ideea e ca nu mai am incredere in service-urile autorizate din cazua prea multor patanii pe care le-au avut diverse persoane. Eu sunt din Constanta. Reprezentanta de udne am luat masina am vazut ca are service-ul mai dosnic..fara posibiltatea de a vedea ce se intampla la masina. Am sa ma interesez si la cealalta reprezentanta Opel, dar daca nu sunt dispus sa merg si in Bucuresti sau alte locatii numai sa pot sta langa masina. Stiu ca in general nu prea te lasa, dar am sa sun si am sa pun conditia asta la telefon. Aptfel, ma gandesc foarte serios sa renunt si al cei 2 ani de garantie oferiti de Opel. Eu am avut Mazda 3 model 2008 inainte si avea garantie 3 ani. Nu am avut nicio problema cu ea si nu am schimbat nimic pe garantie. Mentionez ca nu m-as zgarci nici la suma de 450E sa exting garantia la Opel pe 5 ani, numai ca daca eu ma duc cubuna credinta si mi s efac cine stie ce balarii la masina sau imis chimba piese...sau nu imi schimba in mod real uleiul, ajung sa trag si sa chelui mai mult decat trebuie. Numai bine si astept pareri sau sfaturi.


Eu am fost la cele doua servisuri din Constanta , Expocar respectiv Radacini si nu s-a pus problema sa nu fiu lasat sa stau langa masina.
  • Falconetty

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Daca nu s-a pus problema sa te lase in Cta atunci nici nu se va pune probelma sa fac revizia la ei . Smile) Oricum, am sa trec pe acolo sa intreb ca fapt divers ca uneori depinde cred si de oamenii cu care discuti acolo si ce toane au.
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat distriburia la dibass pe sosesua Fundeni si m-au lasat sa stau langa ei cateva ore cat a durat toata operatia.
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Falconetty, vezi ca iulianiulian02 cred ca vrea sa spuna ca a fost lasat sa stea langa masina..
Asta inteleg eu din text
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR