Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • ovizafy

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Zafira 2010 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Horaa, volanta face puțin zgomot când e frig și mașina sta nemișcatã mult timp .. și cam sta .! Sunt șofer .. Andrey doar repara sau face și partea de montaj-demontaj? As umbla și la pinionul de a 6-a , sa-l schimb cu unul mai de fuga .. Și așa setãrile in cutiile astea sunt aiurea .. La vitezele 1-2-3, trebuie sa o duc in 3000 ca sa pot pleca cu 2000 la urmãtoarea treapta ! Iar 5-6!sunt etajate scurt! O prostie! Știu cum bate o volanta ..! Bate scump la portofel
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
La cutie nu ai ce repara, se inlocuieste. Daca il suni de dinainte sa ii spui pe cand ajungi, te rezolva si mai repede, in 2 ceasuri ai decolat cu cutia spre casa gata re-asamblata. La pinion nu ai ce sa-l schimbi, este doar unul. Cutia este bine etajata, mie chiar imi place, adica na, nu este cutie de manevrat ca masina de oras 99% din timp. 5-6 nu sunt etajate scurt, in tr 5 la 90 de km/h ai fix 2000 de rpm, la 120 ai 2000 (parca) in tr 6, deci e bine etajata pentru extern sa fie si economa la drum intins.
  • ovizafy

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Zafira 2010 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Horaa, sper ca nu o sa fie cazul anul asta.. Și așa am bãgat o grãmada de bani in ea..Doamne ajuta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR