Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Datorita trecerii Opel la PSA, super servicul Onstar isi va opri servicile de trial (12 luni) incepand cu 31.12.2020. Cei care doresc sa treaca la un abonament vor primi aceleasi servici de calitate. Din punctul meu de vedere este o mare pierdere pentru PSA...
Mai jos aveti comunicatul primit pe mail.

Skip ads

  • ZAMRA80

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Noroc cu astia din Anglia ca mai aflam si noi de una alta, gen rechemari si asta cu Onstar,
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Chiar acum am inchis cu dealerul de unde am luat masina si habar nu au de asa ceva Smile))))))))))))))))))))))))))
Tot eu le-am dat vestea ca a aparut un update de ECU....
  • vvede

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
http://www.automarket.ro/st...itroen-84401.html
Skip ads

  • runawayonline

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2016

  • Mesaj Privat
In romana comunicatul suna asa:

"Stimate/ã domn, doamnã,

În august 2017, Groupe PSA a cumpãrat mãrcile auto Opel și Vauxhall de la General Motors. OnStar Europe Limited nu a fãcut parte din aceastã achiziție și este în continuare o filialã a General Motors.

Ca urmare a acestui transfer de proprietate, serviciile OnStar și serviciile Wi-Fi bazate pe conexiunea OnStar (dacã este disponibilã în țara dvs.) nu vor mai fi disponibile pentru mașinile Opel de la 31 decembrie 2020.

Înțelegem îngrijorãrile dvs. privind o eventualã afectare a serviciului dvs. OnStar, dar, dacã aveți un abonament plãtit, OnStar va continua sã vã ofere același serviciu excepțional și aceeași liniște sufleteascã pânã la aceastã datã.

Ce urmeazã?

Nu trebuie sã faceți nimic. Vã mulțumim cã sunteți clientul nostru și, dacã vã continuați abonamentul, nimic nu se va schimba pânã la sfârșitul lui 2020. Pânã atunci, veți beneficia de toate funcționalitãțile OnStar care contribuie la siguranța dvs. și a celor dragi: rãspuns automat în caz de accident*, acces 24/7 la consilierii noștri, asistențã în caz de furt al autovehiculului, diagnozã la cerere și orice alte funcționalitãți incluse în abonamentul dvs.

Dacã aveți întrebãri sau doriți sã aflați mai multe, puteți accesa pagina noastrã de întrebãri și rãspunsuri aici.

Sau puteți sã apãsați butonul albastru și sã discutați cu unul dintre reprezentanții noștri.

Vã vom contacta imediat ce avem noi informații pentru dvs.

Cu stimã,
Brian McCreavy
Director general OnStar Europa"


Deci nu este vorba numai despre variantele trial, asta inteleg si din comunicat si din articolul postat mai sus. OnStar se inchide si PUNCT. Mai nasol e ca dupa 2020 nu cred ca vom avea altceva in loc de OnStar, altfel s-ar fi precizat. Probabil pun pe modelele noi Opel Connect si pe cele vechi... Dumnezeu cu mila.
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Eu am primit un alt fel de mail...
Totul este identic cu al tau pana la " Ce urmeaza"
"
Ce urmeazã?

Vã puteți bucura în continuare de toate funcționalitãțile OnStar pânã când expirã perioada dvs. de probã. Pe urmã, puteți trece la un abonament OnStar care vã oferã toate serviciile noastre dedicate siguranței dvs. și a celor dragi, inclusiv:

• Rãspuns automat în caz de accident*
• Acces 24/7 la consilierii noștri care vorbesc aceeași limbã ca dvs.
• Diagnoza autovehiculului la cerere
• Asistențã în caz de furt al autovehiculului

Dacã aveți întrebãri despre perioada dvs. de probã sau doriți sã aflați mai multe, puteți accesa pagina noastrã de întrebãri și rãspunsuri aici.

Vã vom contacta imediat ce avem noi informații pentru dvs.

Cu stimã,

Brian McCreavy
Director general OnStar Europa

"
Mai mult, cei de la PSA zic ca vor inlocui servicile onstar cu Peugeot Connect...

Mie imi place Onstar Smile


  • runawayonline

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Pai da, pentru ca tu esti acum in trial si ei zic ca poti sa-ti cumperi OnStar, dupa trial, pana la 31 dec 2020. Dar din ce ai pus tu nu vad unde scrie ca vor inlocui OnStar cu Opel Connect pentru masinile vandute deja...
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Eu am inteles ca dupa 2020, se pot cumpara serviciile Onstar. Si mi se pare logic. Am o infrastructura functionala care poate folosi servicile mai multor furnizori. Ca la GSM...
Privind partea de Peugeot Connect, am citit pe un site din Romania. Era vorba de un comunicat de presa al celor de la PSA. Vezi aici comunicatul (nu stiu daca este permisa link-area catre alte siteuri... in caz contrar rog un admin sa ma atentioneze)
  • runawayonline

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2016

  • Mesaj Privat
"Ca urmare a acestui transfer de proprietate, serviciile OnStar și serviciile Wi-Fi bazate pe conexiunea OnStar (dacã este disponibilã în țara dvs.) nu vor mai fi disponibile pentru mașinile Opel de la 31 decembrie 2020. " Si in engleza suna la fel. Articolul de pe automarket zice asa: "Serviciul va putea fi însã utilizat în continuare de actualii clienți pânã la 31 decembrie 2020."

Eu nu stiu ce poate fi mai clar decat atat si nici de ce ar trimite un mail care se cheama "Urmeazã modificãri OnStar și Wi-Fi" ca sa spuna ca nu se schimba nimic. Ideea e ca OnStar NU va mai fi disponibil pe masinile Opel (si Vauxhall) dupa 31 decembrie 2020. Si chiar as ruga un moderator sa modifice titlul thread-ului si sa scoata partea cu "trial".
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Da! Ai dreptate. am intrat pe siteul official si spune clar ca dupa data de31.12.2020 se opresc absolut toate servicile Onstar. Vezi aici
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR