Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Ai putintica rabdare, si gasesti tu ce vrei! Foarte bine ca te-ai uitat atent.

Deci o iei pe aia din 97?
Skip ads

  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
ionutz05cti eu am un astra din 93 si nu are acea pazla de kare zici tu ku toate ka nu a fost lovita kapota nici odata. si in plus aia sa fie problema , dar uitate pe spate la aripile exterioare sa vezi ka tre sa aibe rugina daca nu are ori a reparat-o ori nu a mers ku ea prea mult prin apa sau zapada.
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Eu pot sa zic as lua-o pe cea mai noua.
De ce? Am avut astra si din 93 si acum am din 96.
Diferente: cea din 93 avea probleme cu rugina, asta mai noua nu are deloc rugina. Aripile la cea mai noua au o pisla pe ele care le protejeaza (cel putin la mine asa e). In plus asta mai noua mi se pare mai bine etansata d.p.d.v al zgomotului (si e diesel si ma gindeam ca o sa sune mai tare ca cealalta care era benzinara.. dar.. nu a fost asa).
Apropo de piese mai scumpe asta mi se pare relativ. Depinde cite schimbi? Daca masina veche e mai uzata normal ca o sa schimbi mai multe si atunci nu te ajuta ca piesele sunt mai ieftine. In plus se gasesc multe piese (care noi ar fi scumpe) la dezmembrari destul de ieftine pentru ambele modele.
Oricum ideea e ca tie sa-ti placa masina. Sa te simti multumit. Ca in timp o sa mai descoperi una alta e normal mai ales la drumurile noastre.
Intr-adevar intretinerea la masinile mai noi e mai scumpa. Dar la modelele de care zici tu nu prea cred ca apar diferente notabile si dupa cum mai ziceam depinde si de noroc un pic. Ideea e ca indiferent ce iei sa o testezi bine. Sa mergi si cu ea si pe drum bun si rau (sa vezi daca suna ceva) sa o testezi si la viteze mari si la viteze mai mici (la viteze mici sa iei curbe cu volan maxim sa vezi daca suna planetarele). Sa te uiti la aripi (boala opel) la rugina la geamuri la unele incep sa apara puncte de rugina si nu e prea bine...
Inca o chestie ... e de preferat ca masina sa aiba in tara cit mai putini proprietari si cel de la care o cumperi sa fie proprietarul... si chiar as putea sa zic sa-ti placa si fata lui. Eu zic ca daca omu' e neingrijit si naspa nici masina lui nu poate fi bine intretinuta... e parerea mea ...facuta dupa vinzarea si cumpararea a 4 masini din piata si nu numai. Very Happy
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Recomand sa nu mergi singur cand vrei sa vizionezi o masina, discuta direct cu proprietarul in cazul in care observi ca ceva este in neregula(nu suport sa fiu mintit pe fata in genul: nu a fost niciodata lovita; afost condusa numai de o femeie; km reali; vopsea originala; "daca vrei ca eu am o mie de cumparatori care abia asteapta sa o cumpere" )...
Nu te entuziasma la gandul ca incepand de maine vei avea din nou cu ce sa te plimbi (cazul meu) fii cat se poate de rabdator, am pandit-o pe a mea mai bine de o luna (acum ca stau sa ma gandesc mi se pare enorm de mult) .
Iti urez sa ai noroc sa gasesti ceva care sa iti placa ca pana la urma urmelor nu este vorba numai de stiinta Smile
Skip ads

  • opel astra H

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cici a scris:Vreau sa-mi cumpar un Opel Astra 1.8i, 1993, cu computer de bord, ABS, motor Vectra, inchidere centralizata, 120000 km reali. Pretul la care l-am gasit este de 4000 euro. E un pret mare ? E o masina fiabila ? Ce alta marca as putea gasi la pretul asta ?
ai pute-a sa mai pui inca 2000 E si ti-ai lua un opel corsa dupa-n zona maramuresului Baia mare mai exact Very Happy Very Happy Laughing cam dupa-n anul 2006 motor 1,3 se merita ..mai mult ca si an si dotari
  • opel astra H

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:Recomand sa nu mergi singur cand vrei sa vizionezi o masina, discuta direct cu proprietarul in cazul in care observi ca ceva este in neregula(nu suport sa fiu mintit pe fata in genul: nu a fost niciodata lovita; afost condusa numai de o femeie; km reali; vopsea originala; "daca vrei ca eu am o mie de cumparatori care abia asteapta sa o cumpere" )...
Nu te entuziasma la gandul ca incepand de maine vei avea din nou cu ce sa te plimbi (cazul meu) fii cat se poate de rabdator, am pandit-o pe a mea mai bine de o luna (acum ca stau sa ma gandesc mi se pare enorm de mult) .
Iti urez sa ai noroc sa gasesti ceva care sa iti placa ca pana la urma urmelor nu este vorba numai de stiinta Smile
sa sti ce de obicei femeile strica masini mai rau ca barbati ... Laughing le ineaca motoru etc Smile)
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@opel astra H
uita-te macar la vechimea postului... poate omu are X6 deja ! Twisted Evil
  • spp007

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am un astra f din 95,mi-a adus-o un pr din germania,p ea am dat 2700uro shi m km ajun cu actele de ro shi nr inca prox.30mil.e full d se pare k am cva la ab shi nu stiu cat m duce....are 187000...dar a avut 2 pete de rugina pe aripile spat deasupra rotilor...deci e cm mlt zic eu
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In ce limba vorbesti Question Mad
  • kulea

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
vreau sa imi achizitionez un astra f cum e specificat mai sus din 03.1996
motor 1598 cm³ - 16v benzina desigur
101 cp

puteti sa imi spuneti va rog , consum... partile slabe....ce e cel mai rau intalnit pana acum la aceste motoare si cam cum sta cu directia si restu e cat de cat fidela?

nu cer mult de la ea , o vreau doar pentru satisfactia mea , e o placere de a mea mai veche o masina de aceasta , vreau sa o pun bine la punct si aranjata cat se poate de frumos ,

multumesc
  • shogy

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cumpar chiuloasa opel astra f 1.6 16v,ecotec.ofer 150 euro pret maxim.0721382525
  • shogy

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cam scumpa frate la 2700 din germania:))...eu o dau cu 2400 inmatriculata ro ...numai k trebuie skimbata chiuloasa in rest merge bine
Skip ads

  • gigy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
shogy ai postat gresit.citeste mai bine regulamentul altfel o sa fi penalizat
  • Treanca

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Calibra 1999 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sal vreu sa imi iau un opel astra an 2000 motor 2.0 dti AC ........ ce parere aveti despre motor (am auzit ca , cam are probleme cu injectia ?) asa despre ea ca masina la ce sa ma astept ce este prost la ea ce e bun ..... multumesc mult
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
aici se cere parerea celor care vor sa cumpere un Astra F... ceea ce vrei sa cumperi tu, e un Astra G!

daca vrei sa stii mai multe despre Y20DTH... cauta pe acest forum... sunt sute de discutii !

bafta !
  • PrietenCuTine

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
In primul rand buna seara la toata lumea,

Sunt nou pe forum si acesta este primul meu "post pe forum"...

Doresc sa achizitionez un Opel Astra F neinmatriculat, an cat mai bun Cool in trei sau 5 usi, culoare (neaparat) alba sau neagra si sa aiba minim servo-directie. Poza de la avatar este decat de prezentare.

Ce imi puteti spune despre aceasta masina, la ce trebuie sa ma uit, este posibil sa fie ruginita pe sub ea, lonjeroane etc ?!

multumesc, cu stima Bogdan

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
la ce bani?
  • PrietenCuTine

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cat mai ieftin... stii cum e romanu Embarassed cat mai ieftin posibil si bun pe langa... oricum nu vreau sa imi cumpar nici o coaja.

ce motor imi recomandati ? 1.4, 1.6, 1.7, 1.8?


Ultima modificare facuta de PrietenCuTine la Mie 14 Oct, 2009 7:59 pm
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
nu degeaba am intrebat de bani...

Astra F poti sa iti iei cu 600 E, din 92... sau 2500-3000 E din 97-98 !

deci?
  • PrietenCuTine

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ai dreptate aici... pana in 1995.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR