Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Uleiuri, Lichide si Carburanti
  • daniel_h

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Va salut colegii , vin si eu cu acest ulei mai putin cunoscut , aud in stanga si in dreapta ca ar fi bun , l-a incercat cineva ? M-am documentat putin si ar avea un " magazin " in Bucuresti si se spune cs primeste ulei direct din Franta.
  • DVasile14

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2018

  • Mesaj Privat
cum era motul la moda ca ulei acum cativa ani probabil ca yacco, un ulei frantuzesc mai de nisa incearca sa patrunda si el pe piata, din ce am citit nu ar fii ceva iesit afara din cale.
ca uleiuri frantuzesti bune sunt considerate total si elf ( ma refer la cele cu norma dexos 2 sau macar acreditarile gm lla/b).
ca uleiuri americane, sau in fine provenind din us ca cercetare si firme mama ar fii mobil, valvoline , problema este sa le achizitionezi de la magazine online cunoscute.
ca uleiuri nemtesti recomand lmoly sau ravenol , castrol are o rata mare de contrafaceri iar aral nu mai este ce era demult.
nici eu nu mai utilizez demult uleiul gm, am fost multumit si de mobil si de valvoline si de ravenol de-a lungul anilor, in general am preferat uleiuri de la firmele mari care au bugete de cercetare-dezvoltare , bine mai sunt uleiuri de nisa mult laudate gen amsoil sau red line dar la urma urmei nu stiu cat de mult se merita sa platesti dublu fata de un ulei consacrat.
  • ovicsb

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2013 A16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
un ulei excelent ca si marca (pedigree F1), compozitie chimica (oil-club.ru), pret ,vascozitate,etc este Petronas Syntium 7000 0w40 ...mai este la emag cu 127 ron/4L.Dar atentie are aditivare benzina si motorina simplu fara DPF .
  • MMesesan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2018

  • Mesaj Privat
daniel, ai pus pana la uma ulei yacco? cum ti se pare?
tocmai caut si eu ceva ulei bun pt h-ul meu cu dpf
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Uleiuri, Lichide si Carburanti

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR