Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • AnkaElena

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Agila 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Buna seara. Sunt si eu posesoarea unui frumusel opel Agila motor de 1L, anul fabricatiei 2002, benzina.
De o saptamana ma confrunt cu o problema la buburuza mea, si anume :
Intr-o dimineata mi s-a aprins in bord becul in forma de motoras ( nu cunosc atat de bine denumirile lor, va rog sa nu radeti) dupa care a inceput sa aiba niste trepidatii in plus fata de torsul normal al motorului.
Becul acela la un moment dat palpaie si scad turatiile ca si cand da sa moara motorul, dar isi revine apoi imediat si functioneaza in 3 pistoane.
Am fost la mecanic si am schombat bobina, apoi aparea pe tester eroare la sonda lambda bank 1. Am schimbat si sonda.
Insa becul ramane aprins, palpaie, turatiile se schimba cand normale cand sacadate.
Precizez ca atunci cand palpaie eroarea aceea, nu se mai accelereaza bine masina, accelereaza foarte greu si la plecare parca se ineaca.
Ultima precizare: astazi am auzit un sunet asemanator cu o sticla sub presiune care fasaie cand iasa acidul din ea, dar doar in mers cand accelerez masina., pe loc nu se aude.
Scuzati-mi exprimarea, insa nu mai stiu ce sa ii fac sa aflu ce are. Doar ma plimb de la un mecanic la altul. Sper sa ma puteti ajuta. O seara frumoasa.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ideal ar fi sa postati eventualele coduri de eroare stocate, se pot citi chiar fara interfata,
metoda o gasiti la sfarsitul primului post de aici: https://www.clubopel.com/vie...11347&start=0

De asemenea, in Timis il gasiti pe userul @corsa.timis, (nu cunosc cat de aproape este de dvs.) ce poate
rezolva problema.
  • MrMihai

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Oare nu o fi cumva pompa de benzina pe duca Smile . Va rog sã citiți acel topic . Cam aceleași simptome are dar verificați
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR