Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Sanja

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, in cateva luni imi voi cumpara prima masina, m-am uitat la destule modele si sunt fooooarte indecis, m-am uitat la accent, megane 2, pe la kia in special ceed, ford mondeo, intr-un timp ma gandeam la tucson etc, dar acum m-am gandit sa raman la opel astra g sau h, ma gandeam ca gasesc un G cu mai multe optiuni la 3000E decat un H(3000 fiind bugetul maxim)... in fine, mai noi ma gandeam la un Logan care va suferi un ''tuning'' nu foarte exagerat, un body kit placut vizual, o suspensie reglabila, modificare faruri dupa care ceva la interior... dar acum nu stiu ce sa fac, ma gandesc ca voi gasi un logan din 2007-2008 mult mai eftin fata de un opel, doar ca momentan am condus doar astra h si nu stiu care e diferenta dintre cele 3 masini la care ma gandeam. Daca voi lua logan ma gandeam la 1,5dci cel de 85 de cai de preferat si sa-l duc din soft pe la 100-110cai, ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Va multumesc anticipat, daca aveti si alte idei in privinta a ce masina as putea sa-mi iau sunt bine venite, in special nu vreau cine stie ce de la masina, un consum decent pe la 110-130km/h, sa fie confortabila si pentru pasagerii din spate si sa fie spatioasa, loganul pare ceva mai mare la interior decat astra, dar la confort nu stiu cum sta...

ceva in genul astra as vrea sa fac cu un logan, astept pareri...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
e jale cu loganul in interior, e ca si cum te-ai sui intr-o caruta, am condus recent un logan dupa multa vreme, dezastru, diferenta mare fata de H.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Loganul e jale.
Accent-ul 1.5 CRDI zboara, dar sta prost la suspensie.
Astra H am si sunt multumit.
Mondeo refuz din start (nu am condus)
Megane nu cunosc.
Kia nu cunosc.
  • Sanja

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Deci ideea cu loganul pica din prima... dar de e46 coupe sau sedan ce parere aveti? Sunt destul de dotate pentru un pret de aprox 2500E, singurul dezavantaj este anul..., din cate am inteles motorul 318Ci este cel mai recomandat
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR