Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • BogdanNI

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2019

  • Mesaj Privat
In configuratorul lor, pe site apare standard avertizarea punct mort.
.
Skip ads

  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Scaune AGR sport sigur au. Am dat comanda acum o luna iar pe contractul meu este mentionat ca dotare standard sacune sport, AGR cu extensie si reglaj lombar.

@Bogdan - da, asta m-a dus si pe mine in eroare si faptul ca atunci cand am comandat masina dealerul nu stia sa imi raspunda la intrebarea asta, insa am confirmat astazi cu cei de la radacini ca este dotare optionala...fun Smile
  • BogdanNI

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Da, chiar tare. Sa ai dotari trecute ca standard pentru care trebuie sa platesti.
Si eu am dat comanda in aprilie de un GLX Innovation, 1.2 benzina la Radacini si nu au spus nimic de asta.
Pe acelasi principiu, oare cate din dotarile standard mentionate pe site-ul Opel pentru varianta asta de echipare sunt si livrate pe masina?
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Da, este foarte shady faptul ca dealerii nu prea au habar care sunt dotarile standard. Corect ar fi fost sa dea absolut toate informatiile despre fiecare tip de echipare fara sa fie nevoie sa ii traga clientul de limba.
Skip ads

  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
haideti sa ne intelegem: dotarea standard este dotare standard, iar cele optionale sunt dotari pe care trebuie sa le platesti.
Scaunele sport/AGR nu vin standard pe Innovation....am mers destul timp cu un Innovation fara scaune sport/AGR si stiu ce vorbesc. Da, daca platesti in plus, poti avea scaune sport pe Innovation, dar ele nu vin standard. Sunt optionale!
Innovation vine din fabrica cu scaune Confort (optiunea A51).
Cel putin asa a fost in primavara, cand am avut pe mana un Granland X Innovation 1.2 turbo 130 CP...
Am configurat si pe site-ul lor, si tot cu scaune confort apare ca vin https://www.opel.ro/autoturi...configurator.html
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Intelegem diferenta intre standard si optional Smile

E posibil sa difere si de la dealer la dealer? Repet, pe contractul meu scrie clar ca sunt standard si fara nici un fel de cost suplimentar scaunele sport, agr
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nu sunt diferente de dotari intre dealeri, dar cred ca s-a intamplat altceva: din feb de cand am mers eu cu masina si pana acum, scaunele AGR au fost bagate la standard. In feb, niveul de dotari Innovation nu avea scaune AGR si nici sport, erau doar scaune Confort (A51). Pentru cele AGR trebuia sa platesti.
Insa, daca tu spui ca nu ai platit pentru ele si s-au bifat automat in varianta de dotari Innovation, inseamna ca intre timp le-au bagat la Standard. Asta e un lucru bun, daca nu au marit si pretul.
Ce sa iti zic, norocul tau, Very Happy , te-ai facut cu scaune AGR fara sa platesti in plus. Diferenta este mare intre ele si cele Confort.
  • falexandru

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Ce stiu eu la innovation ar fi asa :
Daca intri pe configurator la dotari interior vei observa ca scaun sofer agr reglabil 6 directii este doar la sofer in standard e trecut cu 0 euro. Daca vrei si pasager mai platesti 295 euro. Aceasta varianta modifica si tapiteria jumi juma stofa plus piele ecologica.
Ce nedumerire am eu si ce banuiesc, stiu ca scaunele agr sunt reglabile pe 16 directii. Aceste scaune defapt sunt ergonomice ceva la mijloc intre confort si agr sa zicem , reglabile pe 6 directii plus extensie sezut.
Skip ads

  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Cred ca sunt scaune sport reglabile pe 6 directii...cele AGR sunt mai complexe.
Insa, cand am vrut sa dau eu comanda la masina (adica ian-feb), nici acestea nu erau standard la Innovation . Atunci erau niste scaune Confort, reglabile fata-spate si sus-jos, fara suport lombar. Faptul ca au pus in standard scaune sport e lucru mare.
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Da, este intr-adevãr un avantaj, dar pe de alta parte au scos alte opțiuni din standard..
  • falexandru

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Kk333 ce au scos din standard ?eu nu vad sa fi scos ceva, sau cel putin nici nu stiu cum era inainte.
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Au scos avertizarea de unghi mort din oglinzi, chiar dacã apare pe configurator pe site
Skip ads

  • BogdanNI

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu dealerul si avertizarea la unghi mort este standard la Innovation. Cel putin la a mea comandata in aprilie a.c.
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Greu cu ei..înseamnã ca astia de la rãdãcini Iuliu maniu sunt cam idioți, mie imi spun ca nu..comandata tot in Aprilie
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
din pacate nu sunt singurii ...orice informatie primita de la dealer trebuie verificata pe 2 surse, ca sa fii sigur ca asa este.
  • johnny_21

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salut!

Ma intereseaza daca ati comandat recent versiunea Innovation pentru motorul de 1.2 benzina si daca v-a dat reducere. Daca da, cat?
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Salut. Am avut reducere de 20% pentru echiparea innovation. Am impresia ca pentru Enjoy era ceva mai putin
  • johnny_21

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Prețul final care a fost?
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Pretul final difera in functie de optiunile suplimentare alese, fara nici o optiune suplimentara, probabil ca ar ajunge undeva la 18500-19000, nu as stii sa raspund exact.
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
16200 euro, fara culoare metalizata, dar cu roata rezerva, clima pe 2 zone, pachet iarna si pachet lumini.
Un coleg a dat comanda la un alt dealer si a luat chiar cu 50 euro mai putin, insa l-au obligat la aceleasi optiuni. (probabil doar daca pui optiuni ai si reducere mai consistenta).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR