Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Danny Insignia

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salutare. Am schimbat oringul acum 2 ani jumate si aveam 117000 km si acum a am 166000 km. Ce spune-ti, necesita sa il schimb iar sau sa mai astept cel putin jumatate an? Multumesc!
Skip ads

  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Parerea mea este sa il schimbi pentru siguranta si mai ales sa verifici cuzinetii, in special la palierul nr.3. Daca sunt probleme cumva o rezolvi doar cu verificarea vibrochenului daca este uzat si aducerea lui la o cota de reparatie si pui cuzineti noi care costa undeva la 1200 lei plus rectificarea vibrochenului, sau la cati km are masina mai mult ca siguri nu gasesti uzura acolo, dar preventiv cheltui 70 de lei pe semering si undeva la 300 de lei manopera dar stai linistit. Eu am dat Insignia mea la 320 de mii si schimbasem semeringul in Ianuarie 2015 pe la 200 de mii. Acum a dat jos sa schimbe semeringul si era uzura pe cuzinetii la palier la nr 3. In rest erau ok, dar mecanicul de la serviceul unde a fost dusa masina a bulit motorul cu totul pt.ca a pus mai mult ca sigur cuzineti doar la nr 3 la palier ce nu erau in cota. Erau cuzineti pt fiat stilo, dar asta e o alta problema. Pacat ca motorul mergea impecabil si abia acum a inceput sa fie uzura doar la cuzinetii palier la nr 3. Daca facea treaba cum trebuia motorul ar fi mers impecabil inca vreo 2-300 de mii si cu un cost modic de cel mult 2000 de lei. Si sincer eu am fost mai incantat de Insignia A decat Grand sportul sau Insignia B cum i se mai spune pe care am luat-o noua.
  • Danny Insignia

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns! Eu voiam sa stiu daca este necesar sa schimb urgent oringul, deoarece in momentul de fata am de schimbat mai multe piese costisitoare. Smile
  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
La schimbul de ulei poti face acest lucru.
Skip ads

  • Danny Insignia

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Peste 3334 KM trebuie sa schimb ulei, ma gandesc ca nu va fi problema pana atunci Smile)
  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu va fi cu siguranta, dar atunci preventiv e bun de schimbat ca nu merita riscul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR