Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • CBarbu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Problema la astra mea este ca de cand am cumparato, geamurile fata (care sunt electrice) nu se inchid bine adica nu intra in fanta de sus ramanand 2-3 mm sub ea si la viteza mai mare intra vantul sau chiar ploaia daca este mai puternica. Am desfacut fetele de usi si la amandoua macaraua ridica geamul pana ajunge la limitator deci functioneaza corect dar totusi nu inchide bine geamul. Parca a intrat geamul la apa si s-a micsorat putin.A rezolvat cineva problema asta pana acum fara sa schimbe macaralele? de la ce poate sa fie ca uzura nu prea am vazut la macarale cu toate ca sunt originale si sunt prinse in nituri.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ridicati putin geamul din suportul macaralei si bagati ceva sub el sa nu mai se lase atat de mult in suport. ( vorbesc de piesa care tine strans geamul in macara, piesa care este captusita cu un cauciuc)
Cred totusi ca este uzura in rolele de plastic de la capetele macaralei.
  • CBarbu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2017

  • Mesaj Privat
am incercat dar nu se clinteste de acolo parca este lipit si mi-a fost frica sa fortez sa nu sparg geamul. e vreo metoda anume sa desfac geamul din suportul ala sa pur si simplu sa fortez cu o surubelnita sub el?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR