Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • markstefy

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Simptome:
Pixeli MID intrerupti
Cod(uri) eroare:
----
Model: Astra
An fabricatie: 2002
Cod motor: Y20DTH
Vreau sa ajung la ecranul MID ( pixeli intrerupti ) dar modelul asta de consola centrala imi face probleme. Am gasit doua video dar cu alt gen de radio si butoane de clima. Scrumiera nu e o problema, o pot da jos. La clima si la radio ma blochez.

Skip ads

  • vtalex

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salut,

1. In spatele scrumierei ai 2 suruburi pe care le scoti.
2. Scoti compartimentul de depozitare ( tragi de el cu incredere, este prins in clips-uri de plastic si nu se rupe nimic )
3. Scoti casetofonul - cele 4 gauri de pe fata acestuia permit accesul la clips-urile din spate, introduci 4 tije subtiri ( ex. imbusuri de 3 ) si il scoti afara ( http://www.youtube.com/watch?v=eE-Sxyz3jQQ )
4. Scoti suportul de la casetofon - are in spate un surub. Dupa ce dai jos suportul de la casetofon vei mai gasi 2 suruburi ale consolei
5. Acum ai acces la clips-urile de metal care tin consola de clima pe care o scoti
6. Incepi sa tragi usor de consola inspre tine cu o usoara ridicare - atentie la cablul de la MID, nu este foarte lung

Montarea se face in ordine inversa...

Succes!
  • markstefy

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
@vtalex, multumesc pt amabilitate. Ma apuc de treaba, sper sa reusesc Smile
Numai bine...
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
E posibil ca in acele 4 gauri de la cd player sa fie insurubate 4 suruburi mici pe care le desurubezi cu un imbus mic (3 parca..),apoi ai acces la acele gauri in care poti baga imbusuri subtiri sau electrozi de sudura,dupa ce ii cureti foarte bine de pasta,sa ramana doar sarma.Bagi 4 electrozi in gauri pana ajung la capat,trebuie sa fortezi un pic dupa care tragi de fiecare pereche de electrozi (stanga-dreapta) spre centrul cd-player ului.In acelasi timp tragi si electrozii spre tine,miscare care ar trebui sa scoata cd player ul in afara.Eu m am chinuit tare la manevra asta.Salutari!
Skip ads

  • markstefy

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
@dan cristi: pixeli intrerupti ai reparat ? Cum ?
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Nu am reparat pixeli morti,am avut nevoie sa desfac consola pt o urechiusa rupta a display-ului.Eu am GID,n-am avut probleme pana acum cu pixelii morti.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR