Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CF.Pirvu

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Stie cineva ce timp de bec are z17dtl pe faza scurta?
Nu il pot scoate sa vad si as vrea sa iau si sa merg undeva sa-l puna. M-am tot chinuit pe la roata dar nu reusesc sa-l scot!


Model: Astra
An fabricatie: 2005
Cod motor:
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
H7 cautã in cartea mașinii , se schimba ușor.
  • valix5

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Ai H7 pe faza scurta si H1 pe faza lunga. Pt a schimba becul la faza scurta, desfaci acel capac din carenaj, apoi vei avea acces la capacul de cauciuc din spatele farului. Il dai jos si pe acesta, apoi pt a scoate becul, rotesti de el spre stanga (sens invers acelor de ceasornic). Sa poti lucra mai usor, ia viraj maxim spre stanga (dc vrei sa schimbi becul din stanga) sau dreapta (pt cel din dreapta) si capota deschisa ca vei avea mai multa lumina sa poti lucra. Pt a fi si mai usor, ridica putin masina pe cric, se va mari distanta intre aripa si roata si e mai comod de lucrat. Cand montezi becul la loc, ai grija sa il pui cum trebuie, exact ca in forma mufei (nu este perfect rotunda baza metalica a becului) si apoi invarti spre dreapta (sensul acelor de ceasornic) cand il pui in far. Montezi capacele la loc si ai terminat. Sper ca am reusit sa ma fac inteles.
  • CF.Pirvu

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Ok,multumesc frumos! Recomandati o anumita marca ? vreau ceva puternic si legal in acelasi timp Smile
  • valix5

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Philips sau Osram, depinde care il gasesti la pret mai convenabil. Eu am Osram Night Breaker si sunt multumit. Si chiar am avut norocul sa aiba o durata de viata ok, pt ca dezavantajul acestor becuri cu 110% sau 130% mai multa lumina, este durata de viata mai scurta fata de becurile "standard".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR