Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Clauics

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salutare ! Am o nedumerire am chederul rupt la luneta nu am gasit nici un video si nici un tutorial sa vad cum se schimba ! Daca a schimbat cineva si ma poate ajuta cu niste sfaturi as fi recunoascator. Trebuie demontata luneta ? Sau decat sa il schimb mai bine ma chinui sa il lipesc cumva ? Mentionez ca e rupt in partea de jos la cativa cm dreapta de stergator si este iesit din locasul lui !
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã, aparent, varianta mai simplã ar fi sã încerci sã-l recondiționezi...dacã mai ai ce...niște poze ne-ar fi ajutat sã dãm niște sfaturi mai complete, zic...
  • SMirica

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Clauics,ai rezolvat problema cu chederu,am aceeasi problema ca si tine doar ca al meu nu e rupt,doar dezlipit de pe parbriz in unele parti ,deci nu e peste tot,zi-mi si mie te rog daca ai rezolvat problema....
  • Clauics

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2019

  • Mesaj Privat
SMirica nu am rezolvat nimic...am ajuns la concluzia ca mai bine il lipesc din ce am discutat cu un tinichigiu..banda dublu adeziva 3M , gasket sau alte solutii de genu . O sa ma ocup de ea sambata
Skip ads

  • SMirica

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Ai fost la baieti de pun parbrize,aia au un silicon negru nu stiu sigur daca merge cu ala...am sa merg si eu la iei dar sa se mai incalzeasca putin,daca gasesti o alta solutie da-mi si mie un semn...o zi buna!
  • SMirica

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Clauics,ai rezolvat problema cu chederul de la luneta,daca ai rezolvat problema te rog zi-mi si mie cum ai facut...da-mi un raspuns te rog,o zi buna!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR