Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • juganaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salutare azi a venit cu testarul un electrician si nu stiu ce sa cred a gãsit o grãmadã erori si coduri pe calculator îmi .spune ceva in legãturã cu body nu prea am înțeles ma ,pune sa ma duc la reprezentanta Opel sa rezolv acolo problema sunt derutat de rezultat .Poate îmi spune cineva ce sa fac ,in
continoare ,va aștept cu rãspunsuri ,,ce sa fac ? ?
Skip ads

  • RTomita

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Daca le ai, e cel mai bine sa postezi codurile ca sa aiba oamenii idee despre ce este vorba
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
juganaru a scris:Salutare azi a venit cu testarul un electrician si nu stiu ce sa cred a gãsit o grãmadã erori si coduri pe calculator îmi .spune ceva in legãturã cu body nu prea am înțeles ma ,pune sa ma duc la reprezentanta Opel sa rezolv acolo problema sunt derutat de rezultat .Poate îmi spune cineva ce sa fac ,in
continoare ,va aștept cu rãspunsuri ,,ce sa fac ? ?
Rezultatul interventiei e in functie de pregatirea electricianului pe care l-ai ales sa-ti lucreze la masina.Nu cred ca a venit unul de pe strada si ti-a cerut sa-l lasi sa lucreze la masina dumneata. De facut faci cum crezi ca e mai bine pentru dumneata...,dar e posibil ca la reprezentanta sa te usture plata facturii...!
  • juganaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Am înțeles ca e scump ,da se poate rezolva fara reprezentanta. Problema e ca am vb. cu 3 electricieni nu toți se baga la calculatorul de Opel .eu cer informați cum pot sa rezolv si la un Servis normal ma duc daca ma rezolva .......?
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Acceptand ideea ca ar fi cazul unui calculator defect,reprezentanta rezolva prin inlocuire cu unul nou,obligatoriu...!
  • juganaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salut .Daca il cumpãr eu cim si restul ce trebuie le poate. Pune un electrician in Servis fara sa mai ajung la reprezentanta se poate ....? Sa ma duca mai puțin la costuri .
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Colegule(de forum),tu vrei sa cumperi ceva ce nu stii sigur ca iti trebuie...?! Atat service-ul cat si reprezentanta sunt bune daca au meseriasi buni(valorosi),daca nu...,e trist! Apropo de cum ai scris post-ul de mai sus,nu-mi amintesc in ce judet din sudul tarii se dadeau premise de conducere unor persoane ce nu stiau sa scrie si sa citeasca...!
  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Rezultatele asa zisei diagnoze sunt neconcludente.Poate era bine sa va notati si dvs codurile de eroare.Cel mai probabil este CIM defect.
Daca stati bine cu bugetul apelati la reprezentanta ,dar chiar daca apelati la ei ar trebui sa stiti ce aveti defect la masina ,pentru a evita surprize neplacute.
  • juganaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR