Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Va salut ! Am cumparat recent cu un prieten o zafira A din 2003, problema este ca in anul de gratie 2019 ,cu tot opcomul nostru si cu toate verificarile pe elevator,am fost atat de chiori incat nu am observat pretensionarele centurilor la scaunele fata sarite. Pe diagnoza nu apare nimic,deci sigur sistemul e pacalit cu vreo rezistenta. Masina are 6 airbaguri ( 2 frontale,2 laterale si 2 cortine) acum in afara faptului ca desfacem airbagul soferului si torpedoul sa l vedem pe cel de la pasager,cele din scaune par ok,unde am putea cauta mai exact problema ,adica unde putea monta rezistenta sa pacaleasca calculatorul ?
Interesul nostru este sa le facem 100% functionale. Totodata daca imi puteti spune unde intru cu opcomul sa verific calculatorul airbagurilor,am inteles ca inregistreaza data crash
Multumesc !
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca poate fi pacalit ECU, in OP-COM, la mine apar ok ca rezistente intre 2,07 ohmi si 2,74 ohmi (vezi poza atasata), daca le pune cu bateria decuplata.
Iar ca pozitie, nu stiu, cred ca oriunde pe traseul cablurilor sau in/la mufele de sub scaunele din fata.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR