Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Fagaras C. Sebastian

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Acum o luna m-am trezit ca nu mai am mult antigel in rezervor. Am completat si cam in doua saptamani am pierdut din nou, antigel. A trebuit sa completez cam jumatate de litru. Dintre toti care si-au dat cu parerea, o cunostinta mi-a spus sa verific si mocheta din fata a masinii. Am constat ca este uda atat la sofer cat si la pasagerul din fata.

Am fost la o fosta reprezentanta Opel de pe langa Deva. Persoana cu care am vorbit mi-a confirmat ca este o scurgere de antigel de la caloriferul masinii. Mi-a recomandat un service din Deva. Mi-a spus ca ar dura cam trei ore sa desfaca bordul/tunelul ca sa ajunga la calorifer si sa-l schimbe.

De dimineata, am dus masina la mecanicul recomandat. Pana in ora 6 pm nu am primit niciun telefon sa merg sa imi ridic masina. De doua ori am fost la el, si de fiecare data nu lucra niciun mecanic la ea. Intr-adevar, era desfacut tunelul, dar atat.

Am inteles ca un calorifer nu ar costa mai mult de 150 de lei. Asa incat, sunt curios cam cat ar fi, ca si timp, manopera. Nu ma intereseaza costul manoperei. Ci cat timp ar lua ca sa fie inlocuit.

Multumesc frumos.

Cu stima,
Sebastian


MODEL: Astra 2002
MOTOR: Z16XE
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da cautare pe ,,schimbare garnituri calorifer astra g ,, , manopera cam 200lei daca este profi, mai pui antigel G12 si simeringuri de preferat originale.
  • Fagaras C. Sebastian

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos.

Eu sper sa fie profesionist. Dar, avand in vedere ritmul de lucru, ma cam indoiesc. Masina am dus-o dimineata la ora 10.00. La ora 18.00 era, inca, desfacuta dar nu era gata. Iar mecanicii stateau la povesti. Pe la ora 14.00, am fost sa vad daca e gata, si mecanicul care mi-a preluat masina, lucra la alta. De aceea eram mai curios ca durata de timp decat ca si bani.

Am fost avertizat ca, ori de cate ori duc masina la mecanic, sa stau pe acolo, caci asa se ocupa de masina. Altfel, tind sa amane lucrarea.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ca timp 2 ore la viteza, profi 2 ore si a doua zi 1 ora.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR