Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • mihai bosonea

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2014 2cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Pentru toti cei care isi fac schimbul de ulei acasa, o investitie foarte buna este pompa cu vacuum! Eu o folosesc si la corsa si la insignia si contrar celor care spun ca nu este buna ca nu trage tot, am facut acest video in care puteti vedea ca doar o picatura a ramas in baia de ulei !

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Esti cumva la limita dintre generatii... Generatia care isi schimba uleiul prin metoda clasica, desfacerea sorbului de ulei si 1h in asteptare ca sa aiba timp sa se scurga tot uleiul cu masina pe o suprafata plana si noua generatie, presupun tot pe o suprafata plana, dar cu absortie prin pompa cu vid, probabil intr-un timp mai scurt.

Mult succes... as zice ca fiecare generatie are metodele ei. Si fiecare generatie isi va valoriza timpul de asteptare in felul sau.

P.S : chiar apreciez faptul ca porti manusi. Generatia noastra nu a avut acest lux... Noi am facut totul pe la masina ,,cu mainile goale,,. De la schimbul periodic de ulei si pâna la refacerea unui motor dupa segmentare.
  • mihai bosonea

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2014 2cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Am ales sa fac acest video, pentru ca mulți zic ca stau la bloc si nu au cum sa facã schimbul de ulei ca nu au loc sau ca au scut si nu au cum sa desfacã șurubul de scurgere de la baie!
P. S. Port mãnuși ca am un bãiat de aproape 3 ani și vine mereu sa vadã ce fac și câteodatã trebuie sa mai pun mana pe el ca sã nu se loveascã prin garaj 😁
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Eu am folosit o pompita electrica (lidl) la ultimul schimb de ulei si am fost foarte incantat de rezultat,in 10-15 minute a scos tot uleiul din motor,exact ca si pompa folosita de tine in tutorial.Am facut asta in fata blocului,pe bulevard,deci exclus de a folosi varianta clasica.Totul se desfasoara rapid si foarte curat.Culmea e ca am acea pompita de vreo 3 ani si pana acum n-am folosit-o,am preferat sa ma tarasc pe sub masina.Sa nu intrebati de ce..Smile.Pompa folosita de mine costa in jur de 60-70 de lei parca.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR