Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • lucian583

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1988 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut ,am o intrebare :am la vanzare o cutie de viteze in 5 trepte F16 care provine de pe un Opel Ascona(C20NE ,an fabricatie 1988) si am pe cineva care este interesat de aceasta si as dori sa fiu cu constiinta impacata sa stiu daca se potriveste pe masina omului( masina are motor de 1.6 carburatie,an fabricatie 1987,cutie de viteze in 4 trepte).
Skip ads

  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
lucian583 a scris:Salut ,am o intrebare :am la vanzare o cutie de viteze in 5 trepte F16 care provine de pe un Opel Ascona(C20NE ,an fabricatie 1988) si am pe cineva care este interesat de aceasta si as dori sa fiu cu constiinta impacata sa stiu daca se potriveste pe masina omului( masina are motor de 1.6 carburatie,an fabricatie 1987,cutie de viteze in 4 trepte).


daca ne zici si ce masina/motor are exact, poate.
  • lucian583

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1988 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am specificat in ultima parte: "pe masina omului( masina are motor de 1.6 carburatie,an fabricatie 1987,cutie de viteze in 4 trepte)"si masina este tot un Opel Ascona.Tipul motorului nu-l stiu exact dar o sa ma interesez.
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu cred ca va fi tocmai incintat de rezultate... Motorul lui este 1.6, prin urmare ii trebuie o cutie F13 in 5 trepte. A ta este F16, calculata pt motoare de 1.8 -2.0l. O sa aiba probleme de cuplu si pierderi mari de putere + cresterea consumului+ scadere mare a vitezei mazime atinse. Nu te-as sfatui sa i-o dai... De potrivit se va potrivi probabil pe motor, insa cred ca va avea mari probleme si va fi nevoit sa renunte la ea.
Skip ads

  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
si oricum nu se va potrivi direct. nu cred ca se potriveste crenelatia la discu de ambreiaj, etc...
nu am dedus ca e vorba de ascona
  • lucian583

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1988 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am aflat ca cea de 4 trepte e tot F16.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR