Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
LeKrams a scris:Alta "bucurie", nu pot sa ridic mașina deoarece nu are motorul omologat! Mașina este la dealer din data de 19.08 și mai am de așteptat!😠


Salut, Stii cumva daca este legat de noile reglementari euro? Eu am inteles ca din anul asta toate motoarele pe benzina vor avea si filtru de particule.
  • deleted-94154

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Deja au filtru de particule modele de la inceputul anului 2019 si chiar anterior. Din fericire, se pare ca filtrul de particule specific motorului de benzina nu este la fel de sensibil precum cel de motorina. In ceea ce ma priveste, cartea tehnica indica prezenta filtrului de particule pentru motorul de 1.2, dar nu am remarcat fenomenul regenerarilor sau vreun alt simptom al modului in care actioneaza. In principiu, nu cred ca stie cineva foarte precis cum se manifesta acest filtru pentru benzina.
  • Cc3558

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Salut,
Deja au întârziat livrãrile, la Eisenach, pt 8600 de Grandland X. Se produce , in continuare, si la Sochaux.

https://www.mdr.de/thueringe...probleme-100.html

https://www.mittelhessen.de/...racht-es_20564660
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Da, ieri am citit si eu un articol de la inceputul lui Octombrie care zicea ca sunt in urma cu 4000 de masini ca in primul articol de mai sus. Am inteles ca se produc si in 2 locatii in Franta ca sa faca fata pentru ca fabrica din Germania nu produce destule.
Cum sa ai probleme cand ai clienti prea multi? Era de asteptat de la Tesla, nu de la Opel care are experienta de zeci de ani si fabrici peste tot. In total tot grupul PSA are 18 fabrici. Sper sa nu ajungem la 12 luni cu intarzierile.
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Trist, intr-adevar. Poate totusi se revanseaza in vreun fel pt aceasta intarziere. Sper sa nu se mai amane noul termen primit de la dealer.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR