Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • RCatalin316

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Va salut cu respect! Vreau sa adresez o întrebare celor care s-au confruntat cu problema mea și anume, o huruiala ciudata la decelerare, nu se știe unde, in cutia de viteze sau la motor? Menționez ca am fost la mecanic care a analizat mașina și ambreiajul și a spus ca nu e sursa zgomotului. Mi-a sugerat sa verific cuzinetul axial de la arborele cotit. Mecanicul se gândea in momentul când se apasã ambreiajul era posibil ca acea huruiala sa fie de la arborele cotit. Menționez ca motorul funcționeazã in parametrii normali schimbându-i de la an la an o-ringul de la pompa de ulei.


MODEL: Opel insignia 2011
MOTOR: 2.0 163cp
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca huruiala este cand intra in frana de motor cutia fiind cuplata atunci sunt sanse sa fie din cutie sau motor, daca cutia nu este cuplata (amreiajul calcat) si face la revenirea din ture la relanti, atunci este din motor. cat despre faptul ca schimbi anual inelul de la pompa de ulei, arunci bani pe geam efectiv...
  • RCatalin316

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Un lucru e cert, sunetul sau problema este din motor sau cutie, tind sa cred ca este mai mult din motor. Dar o sa încerc sa revin cu detalii însã îți mulțumesc cã ai luat in seama mesajul meu!
  • LOVE

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2010 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Rulmentul intermediar -capat planetara dinspre cutie. (face legatura cu cutia de viteze..
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
RCatalin316 ai mai rezolvat ceva? ai descoperit defectul? scrie-ne si nou cand afli ceva mai ales ca este o masina noua e bine sa stim care sunt bolile...
  • atlantistm

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu as lua in calcul si volanta. A avut cineva cunoscut o astfel de problema pe un Passat .
  • gigiore

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
mikyboy a scris:RCatalin316 ai mai rezolvat ceva? ai descoperit defectul? scrie-ne si nou cand afli ceva mai ales ca este o masina noua e bine sa stim care sunt bolile...


Masina aia n-a mai fost noua din 2011.
Sunt sanse cam 99% sa nu mai auzim nimic de el pana o sa aiba o alta problema la masina.
Poate ar trebui facut ceva in sensul asta. Topicurile care contin rezolvari la anumite probleme sa fie marcate in vreun fel de admini. Sunt sute de probleme postate pe forum, la mare parte s-au si recomandat solutii si cei care au postat problemele nu au mai dat nici un semn dupa.
  • RCatalin316

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Tocmai ieri am avut posibilitatea sa arunc o privire amãnunțitã la mașinã iar huruiala de la decelerare era de la galeria de admisie fiind fisurata. Am schimbat-o iar acum acea huruiala a dispãrut complet!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
gigiore a scris:...
Poate ar trebui facut ceva in sensul asta. Topicurile care contin rezolvari la anumite probleme sa fie marcate in vreun fel de admini. Sunt sute de probleme postate pe forum, la mare parte s-au si recomandat solutii si cei care au postat problemele nu au mai dat nici un semn dupa.

Subscriu 110%.
De (mult) prea multe ori rãmân topicuri suspendate, cu probleme fãrã nicio finalizare...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR