Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Stie cineva ce daune acopera cartea verde de Germania ?
La 90 euro pentru 15 zile(2190 euro / an) nu poate sa fie numai o simpla asigurare de raspundere civila ... , cartea verde eliberata de Romania costa 60 dolari pentru 15 zile - 45 euro , deci jumatate de pret fata de cartea verde germana .

Ii rog sa raspunda pe cei care stiu despre ce'i vorba sau cei care lucreaza in asigurari si au date concrete .
Multumesc .
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dupa un telefon dat la B.A.A.R (biroul asiguratorilor auto din romania) am fost lamurit ... , cartea verde este o simpla asigurare de rapundere auto civila .

Concluzie :

Asiguratorul german este de doua ori mai bandit decit cel roman Exclamation

Aviz amatorilor ce isi aduc masini din DE , daca loviti masina o reparati pe banii vostri Exclamation si in 2.500km sansele sint foarte mari sa se intimple . Sad
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
iso a scris:Asiguratorul german este de doua ori mai bandit decit cel roman Exclamation


Cartea verde, din cate stiu eu, e un RCA valabil in strainatate.
Probabil ca in Germania tarifele sunt mai mari, probabil ca si limita maxima a despagubirilor e mai inalta, si conditiile sunt mai bune pentru beneficiar (adica nu cred ca umbla neamtul prin dezmembrari sa isi caute aripa, ca nu ii da asiguratorul inlocuire ....)
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Si te mai gandesti ca in Vest se aplica treaba cu bonitatea unui asigurat, ori daca tu nu ai nici un istoric o sa-ti aplice tariful maxim. Poate si ala majorat...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR