Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Vabagiu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2005 Z1.7DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Va salut am o intrebare la toata lumea dar mai ales celor din judetul Timis.... (eu sunt din Caras-Severin) asa deci problema sta in felul urmator cei care sunteti din timis vreau sa ma lamuriti (si alte judete) acum o luna de zile am vandut o masina e vorba de un opel astra g la cineva din Timisoara am facut contract de vanzare cumparare si i-am spus cumparatorului ca doresc sa imi pastrez nr de pe masina omu ok nici o problema o sa tile trimit ca nu am.ce sa fac cu ele ok bun am fost la mine la politie am platit acea chitanta i-am trimis si lui o copie...si iata a trecut o luna si el nu mi-a trimis numerele am vb cu el la telefon si mi-a spus ca el a bagat actele pentru transcriere doar ca dureaza ca asa e la ei in timis vreau sa ma lamureasca si pe mine cei care suneti din timisoara si ati transcris un auto recent de pe cineva din alt judet cat a durat vreau sa aflu daca nu cumva omu ma minte si nu vrea sa o transcrie pe el si ce as putea sa fac mai departe sa intru in posesia numerelor va multumesc!
  • enervantul

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
In cazul meu, cand am vandut masina veche in aceeasi zi am facut actul de vanzare-cumparare, am fost la circa financiara sa o ia in evidenta la cumparator si am ajuns si la drpciv, de unde am plecat cu numerele in mana iar noul proprietar cu masina inscrisa. Trebuie platita o taxa de 30 lei pentru rezervare numere inainte de transcriere. In cazul meu transcrierea a fost din B si inmatricularea in IF. Este adevarat ca asta se intampla in februarie, cand nu prea este aglomerat pe acolo. Cand am inmatriculat Opelul, in mai, am luat actele dupa cateva zile, numerele le aveam deja dar le-am predat si mi-au facut altele noi. Nu am dat importanta cat timp a durat, mai aveam doua luni si ceva numere rosii.
  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR