Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionutz180

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17Dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Buna seara
Detin un Astra H Caravan din 2006 si am o nelamurire in legatura cu sistemul audio. Masina vine cu CD 70 Navi si nu sunt multumit de cum se aude. Cand maresc volumul, indiferent ca e pe Radio ori CD bass-ul se pierde iar sunetul devine unul foarte intepator la urechi. Am incercat diferite setari, Treble il tin pe 5 iar bass la 12 dar e foarte deranjant cand maresti volumul iar muzica isi pierde tot bass-ul si se aude exact ca si cum le-ai asculta la castile unui telefon. Boxele sunt stock. Inainte am avut un Astra G din 2001 dar nu aveam aceasta problema.
Aceeasi problema o intampinati si voi ?


MODEL: Astra H 2006
MOTOR: Z19DT
  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Se aude la fel pe toate difuzoarele, fata-spate, stanga-dreapta? Ai verificat in setari sunet sa nu ai activat cumva vreun mod gen "vocal"? Cu reglaj bass/trable pe 0 se aude la fel sau mai rau?
  • ionutz180

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17Dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Da, se aude la fel pe toate difuzoarele. Am pus si bass si trable pe 0, la fel se pierde bass-ul cand dau tare muzica.
  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Verifica si setarile audio. Asta h are in opinia mea un sistem audio decent, la tine suna a defect pe partea electronica a HU. Incearca sa cauti un electronist, poate te ajuta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR