Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • Pixxel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Salut, sunt nou pe forum. Din cãutãrile fãcute am gãsit informații, însã nu îndeajuns, am douã concluzii :
1. Calorifer înfundat - situație în care am decis sã merg pe varianta de igienizare cu "Liqui Moly - Soluție de curãțat radiatorul 300 ml", dacã este cazul ;
2. Clapeta de comutare aer cald/ rece - posibil defect la comutare pe aer cald, însã, aici vroiam sã ajung! nu îmi pot da seama unde se aflã aceasta, pe tot internetul acesta nu gãsesc o informație mai detaliatã sau o schițã care sã arate unde este poziționatã și cum pot ajunge la ea.
Voi ce spuneți? O mânã de ajutor vã rog frumos. P.S. : - Îmi cer scuze dacã s-au mai deschis astfel de topicuri, sunt nou aici și ceea ce mã intereseazã, mai exact punctul "2", chiar nu am gãsit.


MODEL: Corsa 2001
MOTOR: Z10XE
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
1. O sã faci...nimic! Cu orice soluție ”minune” vândutã special în scopul ãsta. Pune ochiul și citește, aici pe forum, cum se curãțã gospodãrește un calorifer (funcția ”cauta orice” face minuni doar dacã o folosești!).
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
,,Gospodãrește,, inseamna acasa in regie proprie si cu maxima daruire (ca sa zic asa). Evident... dupa o informare corecta aici pe forum de pe topicurile unde exista informatia necesara.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR