Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • vladb

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu am spalat-o prima data (ca nu o mai suportam:) anul asta cand s-au mai oprit ninsorile folosind doar ONR si multa multa rabdare si atentie. Am observat in acelsi timp cat de bine si-a facut si inca isi mai face treaba sealantul aplicat prin octombrie (opti-seal). Mizeria acumulata in peste 2 luni s-a indepartat foarte usor. Evident nu m-am atins de contra aripi sau alte zone grosiere, ca ma riscam. Acolo fara jet nu m-as baga, desi am vazut oameni care "ataca" si acele zone numai cu ONR.
Skip ads

  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut...ce parere aveti despre black&decker pw 1300 tdw?
are cineva?ati putea sa imi spuneti ceva pareri despre el?
mersi..
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am cumparat 2 bucati acum 3 luni.
Al meu inca e nefolosit, al prietenului la a 3-a spalare s-a ars.
Cel putin are 2 ani garantie, dar nu recomand.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
luati bosch aquatak ca sunt bune si cu pompa metalica chiar si versiunea cea mai de jos... eu ma din 2007 si merge de minune si e varianta cea mai de jos...
Skip ads

  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
mersi pentru raspunsuri...dar azi mi-am cumparat unul(black&decker pw 1300td)...sunt foarte multumit de el....ceea ca nu imi place este faptul ca are un furtun de doar 3 metri...
am si garantie la el 5 ani Cool
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
vezi poate gasesti furtun prelungitor pentru el ca eu am luat pentru Bosch-ul meu Wink
  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
da....pai am vazut ceva furtune pe net dar sunt foarte scumpe....unul de 10 metri aprox 250 lei Shocked ...nu as vrea sa dau nici chiar atat Smile
  • cristinel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei care locuiesc la casã ºi au curte încercaþi http://www.skileurope.com/c...RY1047/F0150760AA . Costã 230 lei.
Skip ads

  • cristinel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pentru cei care locuiesc la bloc: http://www.eng.marolex.pl/p.../auto-washer.html
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Sa uzi florile din fata blocului Very Happy?

Total capacity 11,70 l
Working capacity 11,0 l
Pressure 0,4 MPa
  • cristinel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dacã locuieºti la bloc ºi nu ai posibilitatea sã te racordezi la curet ºi/sau apã adopþi soluþia cu pompã manualã. Pentru muiat ºi clãtit este bunã. Pentru spãlat efectiv, se adoptã metoda cu douã gãleþi. Apa se aduce la faþa locului în bidoane de câte 5-10 litri. Cu 40 litri rezolvi problema. ªi pe secetã trebuie udate ºi florile. Vezi filmuleþul pe youtube.
  • alexandru_ionut

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca locuiesti la bloc, singura metoda sa speli masina este sa te duci la spalatorie, asta daca nu cumva vrei sa contribui la bugetul local mai mult decat trebuie.Razz
Skip ads

  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
S-au poti sa speli cu ONR care nu necesita clatire si este mult mai safe pentru vopsea decat o spalare la spalatorie.
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
http://magazin-gradina.ro/i...mp;product_id=558
http://www.magazin-scule.ro...lat-Makita-HW-132
http://www.onestop.ro/apara...k-4-600--pid47476
Ce parere aveti de aceste aparate de spalat? Ar fi ok spalarea masinii sau in final tot la spalatorie voi ajunge?
Parca m-as orienta la cel din primul link...
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Cel mai de incredere pare cel din primul link.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu as merge pe karcher.oricum,trebuie sa urmaresti ca pompa sa fie din metal.de obicei este si plastic si nu este atat de fiabila.iar pentru karcher gasesti mai usor accesorii pentru el.iti recomand sa cumperi lancea de spumare de la karcher care este in jur de 200 ron am impresia,pentru a avea o spuma consistenta,deoarece lancile de spumare din dotarea oricarui aparat nu prea sunt bune.bineinteles ca trebuie sa folosesti si o spuma de calitate,ci nu soda caustica,ceea ce folosesc imbecilii aia de la spalatorie.
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Vezi daca prinzi oferta din METRO ZILELE ASTEA ai reducere tva-ul direct pe factura nu cu vaucer este exact ce vrei tu incearca sa deschizi pagina lor sa-l vezi .
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
florinbucsa a scris:eu as merge pe karcher.oricum,trebuie sa urmaresti ca pompa sa fie din metal.de obicei este si plastic si nu este atat de fiabila.iar pentru karcher gasesti mai usor accesorii pentru el.iti recomand sa cumperi lancea de spumare de la karcher care este in jur de 200 ron am impresia,pentru a avea o spuma consistenta,deoarece lancile de spumare din dotarea oricarui aparat nu prea sunt bune.bineinteles ca trebuie sa folosesti si o spuma de calitate,ci nu soda caustica,ceea ce folosesc imbecilii aia de la spalatorie.


Orientandu=ma la produsele care au acel pret m-am gandit ca pompa va fi metalica, de aceea am evitat produsele de 4-8mil...
Daca nici la banii aia (1200-1500ron) lancea nu face spuma ok, presiunea de spalare insuficienta...+alte neajunsuri, (nu am pretentii sa vad spuma pe masina ca la o spalatorie profi) atunci inseamna ca va trebui sa ma orientez la altceva mai scump (peste 2000ron sau mai repede sa renunt la achizitionare)
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Spuma ca la spalatorie poti face si cu un aparat de 200lei, conteaza lancea. Cea din imagine este foarte, foarte buna, doar ca pretul e relativ mare (200 lei)
Cele care vin cu aparatele sunt mediocre chiar daca pretul e unul mare. Pompe de plastic sunt si in aparate mai scumpe, la fel cum poti gasi si aparate ieftine cu pompe metalice. Eu am unul "no name" care a costat vreo 300 lei si are pompa metalica, motor de 2kw, si merge de rupe, il am de aproape 3 ani si functioneaza perfect.
PS: Foarte importat e debitul de apa, cu cat mai mare cu atat mai bine si prin asta sunt cele de la spalatorie superioare. Degeaba ai 200bar daca jetul e cat un fir de ata.
Dintre toate, Stihl-ul sta cel mai bine la toate capitolele: Putere, presiune, debit, lungimea furtunului.



  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
De unde se poate comercializa separat acesta lance pt spuma, ai idee?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR