Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@sicka - aici cred ca gresesti pentru ca tu o repari pe CASCO deci pe tine CASCO te despagubeste. Cum isi recupereaza cei de la CASCO banii de la RCA-ul celuilat este treaba lor. Ei se dau in judecata, tu in cel mai nefericit caz esti chemat la procesc ca martor pentru accident si cam atata... asa a patit un bun prieten de-al meu cu o masina noua si in 3 luni si-a luat masina nou (dauna totala, despagubit, vandut epava si luat masina noua).
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,492
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Batman,Batman!
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
De regula, daca iti folosesti Casco al tau pt un eveniment, chiar daca e cu regres pe RCA-ul vinovatului, la prelungirea politei Casco ti se va mari rata. In cazul de fata RCA vinovat era la Allianz, fiind f seriosi si care nu fac rabat de la nimic.
  • Mihai C.

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Am avut si eu un astfel de accident, lovit in spate de un TIR si impins intr-un Q5. Reparatia am facut-o la reprezentanta, pe Casco cu regres pe RCA-ul vinovatului. Devizul a fost 36.000 ron. Desi a durat vreo 2,5 luni reparatia si s-a lasat cu reclamatii inclusiv la RAR, in final a iesit foarte bine. Se vede doar diferenta de nuanta de vopsea sub masina si culmea, acum merge mai bine Smile). Au completat uleiul in cutie, au schimbat radiatorul de ulei desi nu era spart sau lovit si acum schimba mai bine, consuma mai putin combustibil masina.
Ideea e sa incerci sa iti repari masina la reprezentanta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR