Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Eu merg maine si ii fac si revizia fiindca mi-au zis ca nu stiu cat mai lucreaza cu situatia actuala...si in 6 sapt sau 2000km aveam de facut prima revizie, am zis sa fiu sigur ca o fac acum sa nu pierd garantia.
O alta problema am avut azi...in conditii de vant puternic si zapada+ploaie mi s-a aprins martor: defectiune sistem franare automata si defectiune senzor parcare, m-am dat jos si era acoperit botul masinii de zapada, dar totusi nu e normal sa imi dea defectiune....pe seara nu a mai facut nimic.
Skip ads

  • bazate

  • Mesaje scrise: 487
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Poti depasi cred revizia cu 1500 km si cateva saptamani....asta inseamna vreo 2 luni.....devi cred ca nu are rost sa mergi in service. Intre timp se va linisti treaba.
Si eu am avut erori pe zapada...GLX e un smartphone cu roti si motor, mai da erori!
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
@D5343: si eu as face la fel: as merge la revizie acum ptr ca la urma nu se stie cand apucam. La noi criza coronavirusului e doar la inceput, si va dura pana prin vara. Dupa ce se agraveaza situatia si ajungem la 1000 imbolnaviri, vor fi si mai multe restrictii de circulatie.
  • mahay

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2019

  • Mesaj Privat
daca stiti ca faceti KM multi in perioada asta, probabil merita, altfel nu.Sunt sigur ca vor intelege daca depasesti doua luni.
10k va avea in mai, 10k va avea si in august Wink
Skip ads

  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Eu nu vreau sa risc, cand e vorba de anulat garantia se poate lega de orice, in caiet scrie maxim 1500km sau 1 luna(depasire).
Am fost la Radacini Iuliu Maniu, am schimbat senzorul de la scaun pasager pentru centura pe garantie si revizia ulei+toate filtrele care a costat 633 lei total.
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
F bine ai procedat. Ti-ai luat o piatra de pe inima....daca mergeai prin vara sa faci revizia, te trezeai ca pierdeai garantia.
Sa inteleg ca ai platit 633 ROn ptr ulei, filtru ulei, filtru aer si filtru polen? E foarte bine ca pret.


Ultima modificare facuta de vizitator la Mar 24 Mar, 2020 1:21 pm, modificat de 2 ori in total
  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Sunt Stan Pãțitul si prefer sã suflu și în iaurt...oricum super tari oamenii de la Rãdãcini Iuliu Maniu, recomand, fațã de Opel GTT.
  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
D5343 a scris:Eu nu vreau sa risc, cand e vorba de anulat garantia se poate lega de orice, in caiet scrie maxim 1500km sau 1 luna(depasire).
Am fost la Radacini Iuliu Maniu, am schimbat senzorul de la scaun pasager pentru centura pe garantie si revizia ulei+toate filtrele care a costat 633 lei total.


633 e chiar bine, mie la Di-bas mi-au luat aproape 900 de lei pentru filtru ulei, filtru polen, filtru aer, ulei si o garnitura. Numai monopera a fost 330 de lei Mad
Skip ads

  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Da, eu eram pregatit pentru ceva mai mult Smile recomand cand mai faceti revizia sa luati oferta si de la Radacini Iuliu Maniu.
  • LeKrams

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Bune informațiile! Eu sunt inca in testãri, am doar 3100 km! Deja a apãrut problema cu senzorul de centurã, dar mai poate aștepta! Tot Di-Bas era pe primul loc la service, dar mã voi informa din timp la momentul potrivit! Mulțumesc!
  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Legat de senzor, cei de la opel gtt au facut o treaba de mantuiala dupa cum am zis, iar cu di-bas am colaborat doar telefonic despre aceasta problema, dar au fost foarte nesimtiti, incepand de la duduia care a raspuns si nu stia cu ce se mananca mecanica/electronica, dar ea lucra la showroom auto la service, terminand cu directorul care si el nu mi-a lasat o impresie placuta.Aici la Iuliu Maniu au inlocuit senzorul si nu mai am nici o problema.Sper ca v-am ajutat cu aceste descrieri.
  • LeKrams

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc! Respect pentru informații!
Skip ads

  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
eLgin a scris:
D5343 a scris:Eu nu vreau sa risc, cand e vorba de anulat garantia se poate lega de orice, in caiet scrie maxim 1500km sau 1 luna(depasire).
Am fost la Radacini Iuliu Maniu, am schimbat senzorul de la scaun pasager pentru centura pe garantie si revizia ulei+toate filtrele care a costat 633 lei total.


633 e chiar bine, mie la Di-bas mi-au luat aproape 900 de lei pentru filtru ulei, filtru polen, filtru aer, ulei si o garnitura. Numai monopera a fost 330 de lei Mad


Totusi sa fim atenti si la calitatea uleiului pus. Spre exemplu la Corsa, cand imi pun 4 ulei din butoi, ma costa aprox 160 RON. Daca pun 4 sticle de ulei de 1 l ma duce cam la 250 RON. La Radacini imi pun numai ulei din butoi, la Di-bas mi-au pus din cel la sticla.
De aici poate fi si diferenta de pret intre Radacini si Di-bas.
  • DMax
  • **
  • 75 mesaje
  • din 17 Aug 2019
  • Grandland X 2019 HN05
  • Constanta
  • DMax

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Grandland X 2019 HN05
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Primul schimb 302,06 lei Expocar
  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Toate filtrele? Sau doar ulei si filtru ulei?
  • DMax
  • **
  • 75 mesaje
  • din 17 Aug 2019
  • Grandland X 2019 HN05
  • Constanta
  • DMax

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Grandland X 2019 HN05
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2019

  • Mesaj Privat
O-RING, filtru ulei și ulei +manopera
  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Eu merg si in Bucuresti destul de mult, masina 13.000km filtrul de aer era gri cu tenta negricioasa...
  • DMax
  • **
  • 75 mesaje
  • din 17 Aug 2019
  • Grandland X 2019 HN05
  • Constanta
  • DMax

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Grandland X 2019 HN05
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2019

  • Mesaj Privat
La mine nu a fost nevoie
  • ASindila

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salutari.Am si eu o nelamurire,tatal meu detine un Grandland x 1.2turbo 2019.M am documentat si am aflat ca sunt 2 motorizari de 1.2,cea care ia 188km/h (fabricata 2017-2018) si una care ia 199din cate imi amintesc(fabricata 2019 in sus).Toate bune si frumoase,pana am verificat talonul,scrie clar fabricatie 2019 germania ,insa viteza maxima este 188,deci inseamna ca este motorul vechi.La dvs cum este?Multumesc anticipat.
  • D5343

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Tot 188 am, a mea este tot 2019(luna 6) si este fabricata in Franta, fabrica inchisa la sfarsitul anului si de atunci tot in germania se fabrica restul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR