Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Atrix

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Astazi am schimbat cureaua noua 1355 cu cea veche 1360 dar face la fel.Am invartit de fulie la pompa apa si la rece nu se aude nimic dar la cald apare un zgomot ciudat .
In mers zgomotul se aude la ralanti ca si cand vibreaza un transformator supraincarcat ,iar la taiere contact se aude scurt ca si cand se goleste ceva.
Nu mai stiu ce sa fac maine trebuie sa plecam in vacanta.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
De rola intinzatoare ai invartit ?
  • Atrix

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Da ,daca pun un tub de plastic pe corp pompa si ascult pare ca se aude de acolo daca cobor tubul la intinzator nu se aude nimic.
Poate din cauza curelei mai scurte sa fi fortat in ax pompa si sa pice asa repede dupa 500km .
Am luat Hepu nu stiu ce sa mai cred.
Mai pot circula asa macar citeva zile pana o sa am timp sa le iau toate iar la mana ?
  • Atrix

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez ca zgomotul apare si dispare aleatoriu nu are un ritm si se manifesta cand incepe motorul sa ajunga spre 80 grade.
La rece nu se aude nimic.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Rola intinzatoare si pompa trebuie sa se invarta ca un rulment nou. Sa mearga invartit la mana fara hopuri, sa simti ca are vaselina si nu sa de invarta titirez. Alta problema este la palete pompa, cele de plastic se rup, cele metalice rupte sau\ si corodate, astfel nu pompeaza mai nimic, prin demontare se poate vedea.
  • Atrix

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Mulțumesc Dnul Dan pentru sfaturi am plecat asa cu ea am pobagajul plin cu scule și pompa veche care chiar dacã pierdea ușor antigel nu fãcea zgomote ciudate.
La drum vad ca nu se aude în mers, temperatura e ok termostatul lucreazã sa vedem când voi urca la Lacu Roșu ce se întâmplã.
Oricum la întoarcere voi demonta și voi verifica tot sper sa pot depista cauza și sa o fac cunoscuta aici.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR