Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • RAlexandru109

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Salutare prieteni!

Am o patanie, trebuie sa schimb ambele arcuri fata, am adaugat in cos de la epiesa niste arcuri, am fost sunat sa mi se zica ca acele KYB RA sunt mai mici cu 2cm decat trebuie si trebuie originale, si mi-au dat ei 1200 de lei la 650 bucata, ceea ce nu mi convine!
*** Masina mea nu are buton sport tour, dar e trecuta sports tourer in talon! Nu stiu ce fel de suspensie este, dar nu cred ca e dinaceea reglabila! cred ca e simpla...si nu as vrea suspensie sport.

va rog! ma poate ajuta cineva cu dimensiunile arcurilor originale si un inlocuitor aftermarket?

13260296 e codul oem al arcurilor care s-ar potrivi!

am cautat pe site-ul epiesa acest cod si nu au in stoc nimic, au suplex killen sachs, dar nu e nimic in stoc pe nicaieri

va rog putin ajutor...vreau sa schimb arucurile si nu am cu ce efectiv! si pe oem nu dau 650... nu considera ca merita atata si nu's dispus sa dau!

Grosime [mm]: 13.75
Lungime [mm]: 380
Diametru exterior [mm]: 168 nu sunt sigur ca astea sunt!

p.s inca o intrebare! ce inseaman parametru CC-SL sau parametru E ?




MODEL: Insignia A break
MOTOR: 2.0CDTI 160CP 2010, euro5 automata , A20DTH
Skip ads

  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut,

Recent am fost nevoit sa schimb si eu arcurile atat spate cat si fata si m-am lovit si eu initial de faimoasele arcuri GM cu 1200 lei set-ul. Cum nu am vrut sa dau 2400 lei pentru ambele punti am cumparat si montat LESJOEFORS ca si arcuri aftermarket. Undeva intre 160-200 arcul daca imi aduc bine aminte

S-au potrivit perfect, nimeni nu a zis nimic cum ca sunt diferite sau altceva. Le gasesti cam in toate magazinele de piese online. Mentionez ca am suspensie standard 2.0 cdti 160 dar SEDAN (nu stiu daca ar conta cu ceva acest aspect)

Eventual vezi ca mai gasesti direct un set suspensie, arcuri elicoidale OPEL Insignia 2.0 CDTI de la EIBACH E10-65-019-15-22 (vehicule fara reglaj al gardei la sol). Cred ca si acestea se incadreaza in ceea ce cauti . Sunt la 800 lei si scapi si de fata si de spate dintr-o miscare.
  • RAlexandru109

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Iti multumesc enorm! imi poti da si mie codul sau link-ul catre cele LESJOEFORS ? sau codul lor?
am vazut si eu setul de 800 toate
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut, ai PM.
Skip ads

  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Sport tourer este caroseria break. Incearca la dezmembrari si gasesti originale foarte bune. Ai avut ghinion ca s-a rupt un arc. Eu la cea veche nu am avut probleme si am dat-o la 400 de mii de km. Avea suspensie reglabila cu buton sport si tour. Insignia asta noua nu o mai am cu buton sport si e berlina.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Daca ai ecoflex. sunt arcuri speciale...mai scurte un pic..dar nu cat alea sport..eu a trebuit sa le schimb pe cele pe spate..am primit oferta la 1000 lei cu tot cu flanse si aparatoare plastic...Le-am luat...Dar ideea e ca ecoflex inseamna mai multe chestii..nu numai bujii scumpe... Very Happy
  • RAlexandru109

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2020

  • Mesaj Privat
am 4 buji cu senzor dar nu cred ca este ecoflex! nu am buton sport tour pt suspenise reglabila
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR